ماست میوه‌ای خونگی، قهرمان دسرهای آسون - رنگی رنگی

ماست میوه‌ای خونگی، قهرمان دسرهای آسون

ماست میوه‌ای خونگی، قهرمان دسرهای آسون

ماست میوه قهرمان دسرهاست. این دسر یه عالمه مدال به در و دیوار خونه‌ش آویزون کرده چون هم تهیه‌اش آسونه، هم خوشمزه است هم چند دقیقه بیشتر وقت نمی‌گیره و کلی هم خاصیت داره. با کمی ماست، یک قاشق عسل و چند تا میوه می‌شه بهترین دسر دنیا رو درست کرد.
یه نگاهی به یخچال بندازین و ببینین چه میوه‌هایی دارین. خلاقیت به خرج بدین و چند میوه که به نظرتون ترکیب خوشمزه‌ای دارن رو انتخاب کنین. می‌تونین فقط یک میوه رو انتخاب کنین. زدرآلو، هلو، توت فرنگی، شاتوت و موز میوه‌های عالی‌ای هستن که بعیده بتونین باهاشون ماست میوه بد مزه درست کنین.
میوه‌ها رو پوست بکنین و بریزین تو مخلوط کن. قبل از اینکه کاملا له بشن اونها رو توی ظرف ماستتون بریزین. به نسبت شیرینی‌ای که می‌پسندین یکی دو قاشق عسل هم به ماست اضافه کنین و مخلوط رو بذارین تو فریز.
بعد نیم ساعت ماست میوه‌ای سرد و خوشمزه‌تون به شما سلام میکنه .
می‌تونن به ماست خامه بزنید یا از ماست خامه‌ای استفاده کنین. بدون عسل، با مربا و با شیرینی طبیعی میوه‌ها هم این ماست عالیه .

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. سلماس
  ۱۲ فروردین ۱۳۹۲

  من همین الان که دارم این نظر رو می نویسم، ماست میوه خونگیم رو میزمه. البته من میوه نداشتم پس یک لیوان ماست کم چرب رو با یک قاشق پر مربای آلبالو قاطی کردم و نتیجه واقعا خوشمزه هست!
  یک نکته ! وقتی خواستم مربا بریزم تو ماست متوجه شدم همه مرباهام شکری شده، اما توش ماست میوه ای اصلا معلوم نمیشه! پس مربا شکری ها رو میتونین اینجوری به دسر خوشمزه تبدیل کنین
  • سارا عرب زاده
   ۱۲ فروردین ۱۳۹۲

   سلماس جون من این کار رو با بستنی می کنم و عالی میشه. این بارامتحانش کن!
   علاوه بر اینکه ایده خوبی برای مصرف مربا شکری ست، برای مرباهایی که میوه هاش خورده شده و فقط شربتش مونده هم ایده خوبی هست. تو خونه ما به نصف شیشه مربا که میرسیم، دیگه خبری از میوه نیست و همش شربته! ولی این راه حل جواب داده.
 2. شکوفه
  ۴ مرداد ۱۳۹۴

  این عالییییییهههه
 3. دختر آب های نقره ای
  ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

  واو عالی بود دلم غش رفتارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...