تخته گوشت محبوب سرآشپز - مجله آنلاین رنگی رنگی

تخته گوشت محبوب سرآشپز

تخته گوشت محبوب سرآشپز

تخته برش با همه سادگی‌ای که داره یکی از خوشگل‌ترین و پرکاربردترین چیزای تو آشپزخونه است. استفاده نکردن از تخته گوشت نتیجه خودشو تو زخم و زیلی‌های دستامون نشون می‌ده.

قدیما تخته گوشت یه تیکه چوب بود. اما الان تخته‌ها پلاستیکی، شیشه‌ای، سرامیکی و سنگی هم تولید می‌شن. تکلیف تخته‌های شیشه‌ای سنگی که روشنه: نخرید! اونا سنگینن، امن نیستن و مهم‌تر از همه اینکه چاقو رو به سرعت کند می‌کنن.

می‌مونه انتخاب بین تخته پلاستیکی و چوبی. تخته پلاستیکی یه عیبی داره و اون اینکه خراش چاقو خودشو رو این تخته‌ها بیشتر نشون می‌ده و لک سبزی و گوشت به سرعت رنگ تخته رو تغییر می‌ده. خوبی این تخته‌ها اینه که ارزونن و هر وقت بی‌ریختی‌شون رفت رو اعصاب می‌شه انداخت‌شون دور و یکی دیگه جاش خرید.

اما تخته محبوب سرآشپز، تخته چوبیه. این تخته‌ها سبک هستن و خراش چاقو روشون کمتر به چشم می‌خوره. شستشوی اونا راحته و تغییر رنگ هم نمی‌دن. اما یه عیب عمده دارن که باید حواس‌تون بهش باشه. وقتی گوشت رو روی این تخته‌ها برش می‌دین ممکنه نوعی باکتری که توی گوشت خام هست توی شکاف چاقو جا خوش کنه. پس بعد از هر بار مصرف، این تخته نازنین رو با آب گرم و صابون بشورید. اگه تنبلی کردید و سریع اونو نشستید بعد از یکبار شستشو کمی سرکه سفید روش بریزید تا ضدعفونی بشه و بعد آبکشی‌ش کنید.

تخته گوشت دوست دلسوز دستای شماست. قدرش رو بدونید و همیشه بهترین‌ها رو انتخاب کنید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. دريا
    ۱۰ شهریور ۱۳۹۳

    و دیگه اینکه روی تخته‌ای که گوشت و مرغ و ماهی خام خرد میکنید، سبزیجات سالاد رو خرد نکنید. حتما دوتا تخته جدا برای اینکار داشته باشید تا اون میکروبهایی که گفته شده از طریق سالاد خام وارد بدنتون نشن.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...