به سلامتی هودهای بی‌صدا - رنگی رنگی

به سلامتی هودهای بی‌صدا

به سلامتی هودهای بی‌صدا

وقتی برای خرید هود به فروشگاه می‌ریم مغازه‌دار تضمین می‌کنه فنی که خریدیم بی‌صداست و موقع آشپزی سوهان روح و روان‌مون نمی‌شه. ما هم فن رو می‌خریم و نصب می‌کنیم و روزای اولی که باهاش کار می‌کنیم همه چیز خوبه و از کارکرد بی‌صدای فن لذت می‌بریم. اما یه ماه بعد که مهمون داریم و کلی سرخ‌کردنی رو دستمون مونده و نمی‌خواهیم خونه بوی ساندویچی بده، دیگه اعصاب‌مون کشش صدای اون هیولا رو نداره. چه اتفاقی برای هود افتاده که یهو تبدیل به ماشین آلودگی صوتی شده؟

جواب ساده است: به موقع و زیاد ازش استفاده نکردیم. فیلتر و هواکش هودها وقتی در معرض بخار آب و چربی قرار می‌گیره تاب برمی‌داره و این تاب صدای پره‌های هواکش رو بالا می‌بره. راه بی‌صدا موندن هود اینه که هر روز ازش استفاده کنید. منتظر روزی نمونید که قراره پیاز و بادمجون سرخ کنید. حتی کتری آبجوش هم که رو گاز بود بذارید هود چند دقیقه کار کنه و بخار روش نمونه.

اگه هود تازه دارید، قبل از اینکه کار به اینجا بکشه از این دستور ساده پیروی کنید، اگه کار از کار گذشته، هود رو یه بار تعمیر کنید و بعد از این ازش بیشتر کار بکشید تا دیگه تا آخر عمرش بی‌صدا کارشو انجام بده و هوای خونه رو تمیز نگه داره.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. i
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۲

  ما هود جدیدمون رو نزدیک به ده ماهه که داریم و به خاطر اینکه من از بوی غذایی که تازه گذاشتن روی اجاق بدم میاد،اکثر وقتا روشنه اما صداش زیاد و آزاردهنده است.فکر نمی کنم استفاده ازش راه پیشگیری خوب و درستی باشه.حداقل واسه ما که جواب نداده.
  • نگار یعقوبی
   ۱۲ مرداد ۱۳۹۲

   خب از اول همین صدا رو داشته یا اینکه هود بی صدا خریدید و بعدش این طوری شده ؟
   • i
    ۱۳ مرداد ۱۳۹۲

    بهمون گفتند بیصداست ولی صدا داشت.بابام میگه شاید بد نصب شده!!!
 2. منیژه
  ۲۶ مهر ۱۳۹۴

  عالی بود باشه حتما
 3. افروز
  ۲۹ آذر ۱۳۹۶

  حالا که پره های هواکش کثیف و آلوده شده خودمون میتونیم تمیزش کنیم یا حتما باید یه پولی به تعمیرکار بدیم.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...