بهداشت و مراقبت از پاها - رنگی رنگی

بهداشت و مراقبت از پاها

بهداشت و مراقبت از پاها

ماساژورها می‌گن می‌تونن با ماساژ اصولی کف پا همه اعضای داخلی بدن رو سر حال بیارن. پزشک‌ها هم معتقدن پا قلب دوم ماست و بهداشت و سلامت اون مثل قلب مهمه و باید حواسمون بهش باشه.
پوست پاشنه پا کلفت‌ترین پوست بدن ماست، ولی این دلیل نمی‌شه که به حال خودش بذاریم‌ش. اگه یه ذره بهش توجه کنیم، هیچ وقت این پوست ترک نمی‌خوره و دچار میخچه یا عفونت‌ها قارچی نمی‌شه. ضمن اینکه بوی کمتری می‌ده و چی بهتر از داشتن یه پای خوشگل و سالم؟
یه تشت کوچیک توی حموم بذارید. هر بار که می‌رید حموم این تشت رو تا نصفه با آب گرم و صابون پر کنید و پاهاتونو بذارید توش و با یه لیف کوچیک پاهاتون رو ماساژ بدید. این طوری هم خستگی پاهاتون در می‌ره، هم تمیز می‌شه. به غیر از کف و پاشنه لای انگشتا و دور ناخن‌ها رو هم تمیز کنید.
اگه ناخن‌تون لاک داره قبل از حموم اونا رو پاک کنید. یه مسواک کهنه نرم بردارید، کناره‌ها، زیر و روی ناخنا رو با مسواک تمیز کنید.
بعد از حموم پاها رو خشک کنید و بدون دمپایی راه نرید. پاهاتون که کاملا خشک شده با کرم چرب و مرطوب‌ش کنید. خصوصا پاشنه و کف انگشتا رو بیشتر چرب کنید. می‌تونید از ترکیب لیمو و گلیسرین استفاده کنید. این ترکیب ترکای پاشنه رو هم از بین می‌بره.
حالا نوبت ناخن‌هاست. رسیدگی به ناخن پا بیشتر از اینکه برای زیبایی باشه، یه اقدام ضروری بهداشتیه. چون پا توی کفش می‌مونه و عرق می‌کنه محیط فوق‌العاده‌ای برای باکتری‌ها و قارچ‌ها ایجاد می‌شه و هیچ جایی برای این باکتری‌ها امن‌تر و دِنج‌تر از پشت و گوشه‌ها ناخن نیست. پس زیر و گوشه‌های ناخن رو خوب تمیز و خشک کنید و لبه‌های ناخن رو سوهان کنید.
همیشه جوراب نخی بپوشید که پاتون کمتر عرق کنه. به درمان هر خراش کوچیک و زخمی روی پاتون توجه کنید، چون این زخم بیشتر از هر زخمی مستعد عفونته. کفش راحت و اندازه پاتون بپوشید و تا می‌تونید از دست کفشای پاشنه بلند فرار کنید.

سینره

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. کیانوش
    ۲ فروردین ۱۳۹۲

    مطللب خیلی خوبی بود مرسی ولی نباید سنگ پا را هم فراموش کنیم خیلی چیز توپیه
  2. فروغ
    ۱ شهریور ۱۳۹۲

    وازلین برای ترک پا عالیه 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...