بهار در خانه - مجله آنلاین رنگی رنگی

بهار در خانه

بهار در خانه

ماه اسفند بهترین موقع است که شروع کنید به کاشتن درخت و گل و گیاه. ۱۵ اسفند روز درختکاریه و شهرداری‌ها نهال رایگان می‌دن به مردم می‌دن که تو باغچه حیاط یا کوچه‌شون بکارن. اگه امکان کاشت درخت دارید، حتما سری به پارک محله‌تون بزنید و یه نهال متناسب با فضایی که دارید بخرید. بعضی از درختا مثل کاج یا درخت تبریزی صاف بالا می‌رن و نیاز به فضای زیادی ندارن. برای کاشت درختایی مثل چنار، زبان گنجشک یا بید مجنون حساب فضای اطراف رو هم بکنید.
سال جدید می‌تونه شروع زندگی سبزتری براتون باشه. اگه امکان کاشت درخت رو ندارید، می‌تونید تو هر خونه‌ای که زندگی می‌کنید، گل و گیاهایی رو پرورش بدید. حتی تاریک‌ترین و کم‌نورترین خونه‌ها هم شانس داشتن گل رو دارن. گلای زیادی هستن که با نور کم خودشون رو سازگار می‌کنن.
اگه بالکن یا پنجره دارید، از فضایی بیرون و نور خورشید نهایت استفاده رو بکنید. پشت پنجره و تو گلدونای کوچیک گل بکارید، می‌تونید از آویزها یا جعبه‌های گلی استفاده کنید که برای پشت پنجره و فضاهای کوچیک طراحی شدن. هر گلی که بشه تو باغچه کاشت، تو همین گلدونا هم رشد می‌کنه.
هر خونه‌ای که می‌رید و توش گلی تو گلدون می‌بینید از صاحب‌خونه یه قلمه بگیرید و شرایط تکثیرش رو بپرسید. یکی دو ماه توجه به گل و گیاه و کاشت و تکثیر اونا هم منظره خونه رو تغییر می‌ده، هم روحیه خودتون رو بهتر می‌کنه. به سرعت معتاد پرورش گلاتون می‌شید و خونه‌تون یه تیکه کوچیک از بهشت می‌شه. از همین روزا شروع کنید …ما هم چندتا در این باره می‌نویسیم. تا آخر بهار تو خونه یه گلخونه دارید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. امین
    ۱۲ اسفند ۱۳۹۱

    آره والا. من تازگی به شمعدانی عطری تکثیر کردم، همچین داره رشد میکنه و سبز قد میکشه که نگرانم گلدون براش کوچیک بشه.
  2. rozhina
    ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

    واقعا خوشحالم که دارین پرورش گل و گیاه رو گسترش میدین ولی باید اضافه کنم که همانطوری که درخت میکارین اگه آشغال هم نریزید دیگه دنیا گلستون میشه♥♥ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...