بدو و تغییر رو شروع کن - رنگی رنگی

بدو و تغییر رو شروع کن

بدو و تغییر رو شروع کن

دویدن مادر همه ورزش‌هاست و همه جای جهان رایگانه. دویدن اگه منظم باشه، فواید جسمی و روحی خیلی زیادی برای ما داره که واقعا گذشتن از اونا به خاطر تنبلی قابل توجیه نیست. تو ۲۴ ساعتی که در روز در اختیار دارید نیم ساعت زمان برای دویدن بذارید تا خیلی زود شاهد این تغییرات تو بدن‌تون باشید:
اولین تغییر رو قراره روی ترازو ببینید و سورپرایز شید. هیچ ورزشی اندازه دویدن چربی‌های بدن رو آب نمی‌کنه. می‌خواد دو آهسته باشه یا تند، تو طبیعت باشه یا خیابون و حتی روی تردمیل. دویدن اشتهاتون رو هم تنظیم می‌کنه و به تنهایی یه برنامه عالی برای لاغر شدن و تناسب اندام به حساب میاد.
اتفاق خوب بعدی، تو ریه‌هاتون رخ می‌ده. ما به طور معمول از نصف ظرفیت ریه استفاده می‌کنیم. دویدن بخش‌های کم کار ریه رو هم فعال می‌کنه. در نتیجه اکسیژن بیشتری وارد جریان خون می‌شه که هم برای ریه خوبه و هم برای مغز و ارگان‌های داخلی بدن. آدمایی که دو رو تو برنامه زندگی‌شون دارن حافظه قوی‌تر و مغز خلاق‌تری هم دارن.
هر روزی که می‌دوید روند پیری پوست و استخوان‌ها رو هم به همون نسبت عقب می‌ندازید. دو مانع پوکی استخوانه و با سوزوندن چربی و سفت کردن عضلات نمی‌ذاره به این زودیا شاهد علائم اجتناب ناپذیر پیری باشید.
همونطوری که دویدن مثل یه موجود هوشمند واردعمل می‌شه تا چربی‌های بدن رو آب کنه، روی چربی‌های بد و خوب هم وسواس خودش رو نشون می‌ده. هنر دو تو اینه که کلسترول بد خون رو از بین می‌بره و کلسترول خوب رو برامون نگه می‌داره. کاری که با عروق و قلب می‌کنه به تنظیم فشار خون هم منجر می‌شه. دیگه چی بهتر از این؟
ورزش دو کارخونه تولید آدمای شاد و شنگوله. دویدن باعث ترشح هورمون‌هایی توی مغز می‌شه که نقش نشاط‌آور رو دارن. برای همین می‌شه با خیال راحت از دست افسردگی به دامن دو پناه برد. به غیر از این اتفاق بیولوژیک دو توی پارک و خیابون یه کارکرد اجتماعی دیگه هم داره. هر صبح و غروب توی پارک‌ها پر از آدماییه که مثل شما اومدن که از موهبت‌های دو استفاده کنن و این خودش پتانسیل زیادیه برای پیوستن به گروه‌های تازه و آشنا شدن با آدمای جدید محسوب می‌شه.
پس دیگه دست دست نکنید. یه کتونی نرم و سبک و یه لباس گشاد کنار بذارید و از فردا شروع کنید به تغییر روحیه و بدن و سبک زندگی‌تون.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. rominagh
  ۱۰ تیر ۱۳۹۲

  میدونید چیه؟من الان یه ساله که به طور تقریبا منظمی باشگاه میرم برای دو و میدانی ولی تا حالا از این زاویه بهش فکر نکرده بودم .خیلی ممنون.انگیزم بیشتر شد.:))
 2. مریم
  ۱۲ تیر ۱۳۹۲

  من هم برای شروع تغییر ورزش پیلاتس را پیشنهاد میدم.خودم حدود ۵ ماهه که پیلاتس را شروع کردم و خیرشو دیدم!و تصمیم دارم که به عنوان یک کار خیر اونو به هر کسی که میتونم معرفی و پیشنهاد بدم.برای اطلاعات بیشتر به سایت انجمن پیلاتس ایران مراجعه کنید.
 3. سحر
  ۱۶ تیر ۱۳۹۲

  رنگی رنگی! ببین اینجا چی نوشته! من هم به دویدن خیلی علاقه مندم؛ اما اینجا از بیخ و بن دویدن رو برده زیر سوال. بخونش.

  http://health.yahoo.net/experts/yahoo-spotlight/why-your-cardio-routine-making-you-fat
 4. فاطمه
  ۲۵ تیر ۱۳۹۲

  در مورد اثرات ورزش با شما موافقم
  اما فکر کنم پیدا کردن یه جای مناسب خیلی مهمه.مثلا اطراف محلی که من زندگی میکنم این کار تقریبا غیر ممکنه!ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...