بدون ورزش حرفه‌ای، ورزشکار شوید - رنگی رنگی

بدون ورزش حرفه‌ای، ورزشکار شوید

بدون ورزش حرفه‌ای، ورزشکار شوید

در زندگی شلوغ و پر سرعت امروز، این جمله که “وقت ندارم ورزش کنم” جمله آشنا و گاه توجیهی مناسبی برای ورزش نکردن به نظر می‌رسد. اما شما نمی‌توانید با این جمله کم‌تحرکی خود را توجیه کنید. اگر آمادگی تعهد داشتن به برنامه تمرینی منظم را ندارید، به برنامه خود به عنوان انتخابی برای تغییر شیوه زندگی نگاه کنید. به برنامه روزانه خود نگاه کنید و ببینید این تمرینات را در کجای آن می‌توانید جای دهید. حتی فعالیت‌های کوچک هم می‌توانند برای تمام روز کافی باشند.

تمیز کردن خانه، شستن ماشین، رسیدگی به حیاط و باغ، کوتاه کردن چمن‌ها با ماشین چمن‌زنی، جارو کردن پیاده‌رو و بسیاری از کارهای روزانه تحرکی است که می‌تواند نقش یک ورزش روزانه را برای شما بازی کند.

اگر سرکار می‌روید، به دنبال راه‌هایی برای پیاده‌روی و یا با دوچرخه‌سواری باشید. اگر بیرون از خانه قراری دارید، کمی زودتر خانه را ترک کنید و مسیر را پیاده طی کنید. از پله‌ها به جای آسانسور استفاده کنید، تا ایستگاه اتوبوس پیاده رفته و یک ایستگاه زودتر از مقصد خود پیاده شوید، ماشین خود را دورتر از اداره و یا فروشگاه پارک کرده بخشی از مسیر را پیاده بروید، در هنگام استراحت در اداره قدم بزنید، وقتی که با تلفن همراه خود صحبت می‌کنید، راه بروید. این تحرک کوچک شما را خسته نمی‌کند، اما به اندازه نیم ساعت ورزش روزانه در باشگاه بر روی سلامتی شما تاثیر خواهد گذاشت.
اگر زمان زیادی را با خانواده و دوستان خود می‌گذرانید، در اطراف زمین ورزش و بازی در طول تمرین کودکان خود قدم بزنید و یا بدوید، دوچرخه‌سواری در محله زندگی‌تان را به بخشی از کارهای روزمره آخر هفته خود تبدیل کنید به بازی با فرزندان خود در حیاط و یا بازی‌های ورزشی کامپیوتری بپردازید. با سگ خود مانند عضوی از خانواده به پیاده‌روی بروید، و یا اگر سگ ندارید بطور داوطلب از پناهگاه سگ‌ها یک سگ انتخاب کنید. قدم زدن همراه با یک حیوان باعث می‌شود حوصله‌تان از پیاده‌روی سر نرود و زود خسته نشوید. در یک  کلاس هنرهای رزمی، رقص، و یا یوگا با دوست خود ثبت نام کنید .
تماشای تلویزیون به عنوان سدی در مقابل تحرک شناخته می‌شود. در زمان تماشای برنامه مورد علاقه خود به آرامی تمرینات کششی و یا بشین پاشو انجام دهید و یا در زمان پخش آگهی بازرگانی از وزنه های سبک استفاده کنید. با همه این‌ها تلویزیون همچنان یک چالش جدی برای سلامت است. بهتر است هفته‌ای یک‌بار تلویزیون را خاموش کرده و به پیاده‌روی در بیرون از منزل بپردازید .

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. simin
  ۲۷ تیر ۱۳۹۲

  ورزش در زندگی من نقش بسیار مهمی داره ورزش کردن را به همه توصیه میکنم چون فکر میکنم ورزش نه تنها در سلامت جسم بلکه در سلامت روح هم موثر است. داروی کسانی که زود از کارهای روزانه خسته میشوند فقط و فقط ورزش است. با ورزش نکردن دو سوم از کارایی بدن کم میشود.
 2. سیب سبز
  ۱۷ بهمن ۱۳۹۴

  رنگی رنگی من تا دو هفته پیش هم توی باشگاه یوگا کار می کردم هم کمی از حرکات شما رو انجام می دادم.حالا دو هفتست دستم شکسته و دوماه باید تو گچ بمونه.دنبال یه ورزشی ام که با این شرایط بتونم انجام بدم.البته غیر از پیاده روی که توی برنامم هست.می تونی کمکم کنی؟
  • رنگی رنگی
   ۱۷ بهمن ۱۳۹۴

   خب با دست شکسته پیاده روی بهترین ورزشه براتون و برای دستتون هم مشکلی پیش نمیاد دیگه 🙂ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...