بدن سالم پای کامپیوتر سالم - مجله آنلاین رنگی رنگی

بدن سالم پای کامپیوتر سالم

بدن سالم پای کامپیوتر سالم

انقدر که نگران کامپیوترتون هستید که یه وقت خراب نشه، نگران بدن‌تون هم هستید که به خاطر استفاده غلط از کامپیوتر، خراب نشه؟ اگه مراقب خودتون هستید که هیچ، این مطلب رو ول کنید و برید سراغ یه مطلب دیگه، اما اگه نمی‌دونید به عنوان یه کاربر کامپیوتر چطور باید از بدن‌تون مراقبت کنید، این مطلب رو بخونید:

هیچ وقت بیشتر از ۴۰ دقیقه تو یک حالت پای کامپیوتر نشینید. هر چند دقیقه یه بار بلند شید، کمی راه برید و دوباره به کارتون ادامه بدید.

با مانیتور و کیبورد زاویه نداشته باشید و دقیقا مقابل دستگاه بشینید. موس رو هم جایی بذارید که موقع استفاده ازش به مچ و بازوتون هیچ فشاری نیاد.

وقتی بیشتر از یه ساعت پای کامپیوتر هستید، تمرکزتون از بین می‌ره. طبعا هم بیشتر خسته می‌شید و هم کارتون طول می‌کشه. برای استراحت سراغ چت یا بازی با کامپیوتر نرید، چون فقط ذهن‌ و بدتون رو خسته‌تر می‌کنید. چند دقیقه میز کار رو ترک کنید و مطمئن باشید بعد از استراحت کارتون هم با سرعت بیشتری پیش می‌ره.

نذارید بازتاب نور چشم‌تون رو اذیت کنه. زاویه مانیتور رو طوری تنظیم کنید که نور محیط رو تو چشم‌تون انعکاس نده. استفاده مداوم از کامپیوتر خصوصا برای کسایی که با تایپ، خوندن یا طراحی سر و کار دارن، ماهیچه‌های چشم رو تنبل می‌کنه. هر نیم ساعت یک بار دور و برتون رو نگاه کنید و بیرون از پنجره روی اجسام دور تمرکز کنید تا هم چشم‌تون استراحت کنه و هم سر درد نگیرید.

روی صندلی صاف بشینید و حواستون به کتف، کمر و زانوهاتون باشه که تو موقعیت بدی قرار نگیرن. تغییر جا به این اعضا فرصت استراحت می‌ده.

مراقب بدن‌تون باشید. بدن ما سیستم‌عامل و قطعات یدکی نداره که با عوض کردن‌شون اوضاع درست شه.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. احسان
  ۱۷ بهمن ۱۳۹۱

  این نرم افزار برای کمک به چشمان شماست.
  و از نشستن طولانی مدت جلو کامپیوتر جلوگیری می کنه.
  http://eyeleo.com
  • محبت
   ۱۷ بهمن ۱۳۹۱

   نرم افزارش باید جالب باشه ولی کاش برایه لینوکس هم بود.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...