با رنگی رنگی شاد باشین - رنگی رنگی

با رنگی رنگی شاد باشین

با رنگی رنگی شاد باشین

برای اینکه آدمای شادی باشیم، فقط کافیه زاویه دیدمون رو به دنیا تغییر بدیم. از کنار خیلی چیزا می‌شه بی‌تفارت گذشت یا فقط بُعد غم‌انگیزش رو دید و تا ابد منتظر اتفاق عجیبی موند که خوشحال‌مون کنه. اما شادی تو چیزای خیلی کوچیک و تو اتفاقای روزمره ماست. راه دوری لازم نیست بریم، خوشحالی همینجا کنار ماست.

نمی‌دونم “هدیه به مناظر جاده” رو که زمستون پارسال رو سایت گذاشتیم، خوندید یا نه. این مطلب کوتاه می‌گه خوشحال کردن و قدردانی از حضور کسایی که دوست‌شون داریم چقدر به زندگی‌مون معنی و شادی می‌ده.

مطلب “شکلات های لبخند و شادی” هم می‌گه کیف پر از شکلات‌مون رو با بچه‌ها تقسیم کنیم و به جاش لبخند بگیریم تا دنیا، با خنده بچه‌ها جهان شادتری بشه.

خیلی وقتا فکر می‌کنیم اگه اتفاق خاصی نیافتاده باشه، دلیلی هم نداره که خوشحال باشیم. اما دور و بر ما پر از اتفاقه. “لذت زنده بودن” همینو می‌خواد بگه که همین که زنده هستیم یه اتفاق بزرگه و باید به خاطرش شاد باشیم.

راز شاد بودن” می‌گه خوشبختی تو یک کلمه یعنی لذت از داشته‌ها. چه همه دارایی‌مون تو یه کوله جا بشه، چه دو تا کشتی هم نتونه حملش کنه، وقتی خوشبخت هستیم که بتونیم از چیزایی که داریم لذت ببریم.

تا می‌تونید دیگران رو شاد کنید و شاد کردن کسانی که می‌دونید زمان کمتری رو کنار ما هستن تو اولویت بذارید. “شاد کردن مادربزرگ” عنوان یکی از مطالب رنگی رنگیه که می‌خواد همین رو بگه.

شادی مسریه. این قانون شادیه. لبخند بزنید و به هر لبخندی، حتی اگه تو صورت یه غریبه است با لبخند جواب بدید. این ساده‌ترین راه برای یک تعامل شاد اجتماعیه که می‌تونه “موج شادی” بسازه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. زهرا
  ۱۰ فروردین ۱۳۹۲

  مطلب فوق العاده ای بود، بی نهایت ممنون و سپاسگذارم. واقعا شادی مسریه چقدر خوبه که همه ازمون یه چهره ی خندون توی ذهنشون داشته باشن…ناخودآگاه خودمونم به سمت آدمای خندون جذب میشیم…پس بخندیم تا دنیا به رومون بخنده…
  رنگی رنگیای مهربون دنیا رو براتون شاد شاد و شادی رو براتون دنیا دنیا آرزو میکنم…
 2. ashkan15
  ۱۰ فروردین ۱۳۹۲

  واقعا مطلب خیلی خوبی
  مخصوصا در مورد اینکه به فک و فامیل سر بزنیم (فک کنم بش میگن صله ارحام)حتی اگه با هم خوب نباشیم
 3. mohamad javad
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۲

  خسته نباشید مثل همیشه عالیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...