بالکن خونه، ویترین کوچه - رنگی رنگی

بالکن خونه، ویترین کوچه

بالکن خونه، ویترین کوچه

برای اینکه کوچه و شهر زیبایی داشته باشیم می‌تونیم منتظر بشینیم تا شهرداری منطقه برامون فضای سبز و باغچه درست کنه. شاید هم هیچ‌وقت گذرش به کوچه ما نیافته و ما هم بهونه‌ای پیدا کنیم برای اینکه غُر بزنیم که اصلا به وظایف‌شون عمل نمی‌کنن.

اما می‌تونیم شهروند مسئولی باشیم و منتظر کسی نمونیم. شهرداری کل کوچه و خیابون‌مون رو که پارک و فضای سبز کنه هیچ مسئولیتی در قبال خونه و تراس ما نداره. مالکیت تراس مال ماست ولی مالکیت بصری‌اش مال کسی نیست. همه می‌تونن تراس ما رو ببینن، شاید از دیدن‌ش خوشحال شن و بگن: چه تراس معرکه‌ای! و شاید با دیدن‌ش سریع رو برگردونن و ترجیح بدن زیر پاشون رو نگاه کنن.

می‌تونیم از تراس کوچیک خونه‌مون به عنوان یه بوم نقاشی استفاده کنیم و با قشنگ کردن تراس هم محیط خونه و زندگی‌مون رو قشنگ کنیم و هم تو زیبایی کوچه‌مون سهیم باشیم.

تراس پر نورترین جای خونه است و مهم نیست که بزرگه یا کوچیک. ما نقاشی هستیم که اندازه بوم برامون اهمیتی نداره. ارزش این بوم خیلی بیشتر از این حرفاست که تبدیل به انباری بکنیم‌ش. با چندتا گلدون و گل‌هایی مثل ساناز یا شمعدونی که تو نور زیاد و شرایط بیرون خوب رشد می‌کنن، تراس رو تبدیل به بهشت کوچیک خونه بکنید.

هیچ کس از تماشای تراسی که گوشه‌اش یه کُپه کارتن و دبه جمع شده لذت نمی‌بره. یه دستی به تراس بکشید و سامونی بهش بدید و محیط تازه‌ و قابل استفاده‌ای به خونه اضافه کنید. چی می‌تونه به اندازه یه شام دو نفره تو یه تراس کوچیک دلچسب و خاطره‌انگیز باشه؟

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. همیـــلا
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۲

  آره واقعا
  همسایه رو به روییه ما که یه پارچه ی کهنه ی سوراخ سوراخ بسته به نرده های بالکنش تا به خیال خودش کسی توی بالکنش رو نبینه !!!
 2. مارلی
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

  اره واقعا خیلی ایده ی خوبیه❤
 3. فاطمه:)
  ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

  ما علاوه بر گل و گیاه تو بالکن ی سری اویز رنگی رنگی هم درست کردیم و آویزون کردیم از بیرونم خیلی خوشگله..شیشه هامونم رنگی رنگی کردیم همه همسایه هامون ازمون پرسیدن ک اونام رنگی کنن?
 4. فاطمه:)
  ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

  لطفا ایده های خوشگل سازی بالکنم بذار رنگی جونارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...