بازیافت چرا مهمه؟ - رنگی رنگی

بازیافت چرا مهمه؟

بازیافت چرا مهمه؟

خیلی از ماها ممکنه از شلوغی و جمعیت زیاد نالان باشیم و همیشه از اینکه ساعت های زیادی توی ترافیک هستیم، یا اینکه به راحتی نمیتونیم شغل دلخواهمون رو پیدا کنیم گله می کنیم. درسته، جمعیت جهان رو به رشده. اما چرا فقط از نقطه نظر خودمون به این قضیه نگاه می کنیم؟

بیاین خودمون رو بذاریم به جای یه موجود بیچاره به نام کره ی زمین. یه سری موجود دارن روش زندگی می کنن، که هر روز به تعدادشون اضافه میشه. اونها تولد بچه هاشون رو جشن می گیرن، ولی چیزی که کره ی زمین می بینه، آدمهای بیشتر و تولید زباله ی بیشتره. آدمهای روی زمین کار می کنن و وضع مالیشون خداروشکر بهتر میشه، ولی چیزی که کره ی زمین میبینه، پول بیشتر برای خرید محصولاتیه که قراره دیر یا زود تبدیل به زباله بشن. آدمها درس می خونن و توی علم پیشرفت می کنن، اما چیزی که کره ی زمین میبینه کلی مواد شیمیایی جدیده که قراره به خورد رودها و دشت هاش بره! می بینید که، اصلا دیدگاه جالبی نیست!

این چیزها، یعنی رشد جمعیت، وضع اقتصادی مردم، و کشفیات علمی که قطعا دست ما نیست. پس ما در حق این کره ی خاکی مهربون که همیشه ما رو تو خودش جا داده چی کار میتونیم بکنیم؟

خب یکی از کارهای خیلی راحتش بازیافت زباله هاست. شما اگه فقط یه کم انرژی بذارید و سعی کنید زباله هاتون رو دسته بندی کنید، کلی توی این موضوع جلو میفتید. اول از همه با جدا کردن زباله های خشک و تر شروع کنید. بعد از یه مدت که این کار براتون جا افتاد، زباله های خشکتون رو به سطل های شیشه، فلز، پلاستیک، کاغذ و غیره دسته بندی کنید. موادی که قابل بازیافت نیستن خیلی کم تر از اون چیزی که شما فکر می کنید هستن. این یعنی ۹۰% زباله های ما قابلیت این رو داره که روزی با یه شکل دیگه دوباره توی دستهامون بیان. پس واقعا چرا نباید این کار رو انجام بدیم؟

امروز توی تقویم رنگی رنگی روز کاغذه! قراره بشینیم کاغذهای باطله مون رو سوا کنیم و اگه میتونیم جایی بذاریم که بعدا دوباره ازشون استفاده کنیم.

به عنوان یه جایزه ی ویژه برای این روز هم یه پیشنهاد عالی برای درست کردن زیورآلات با استفاده از مجله های قدیمی داریم!

برای دیدن این مطلب اینجا رو کلیک کنید!:)

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. مریم
    ۱ مرداد ۱۳۹۳

    مرسی رنگی رنگی!
    من همیشه این کار و انجام می دم. یه سطل زباله کوچیک کنار آشپزخونم دارم برای این کار.
    بیاین تو آشپزخونمون دو تا سلطل زباله بزاریم یکی برای زباله خشک یکی برای زباله ترارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...