تا بازیافت هست، هیچ چیز زباله نیست - رنگی رنگی

تا بازیافت هست، هیچ چیز زباله نیست

تا بازیافت هست، هیچ چیز زباله نیست

بازیافت ادامه دادن چرخه استفاده از هر چیزی است که کاربری اصلی آن تمام شده. به هر چیزی که می‌خواهید دور بریزید، دوباره نگاه کنید. با کمی خلاقیت استفاده دیگری از آن بکنید.

جوش شیرین کهنه: اگر تاریخ مصرف جوش‌شیرین‌تان تمام شده و به درد خوردن نمی‌خورد، از آن به عنوان یک پاک‌کننده قوی استفاده کنید.

نان فانتزی: می‌توانید نان بیات را خشک کنید وبه جای پودر سوخاری همراه با ادویه‌های دلخواهتان استفاده کنید و یا آن را تکه تکه کرده وسرخ کنید و یک سالاد سزار خوشمزه درست کنید.

تکه‌های باریک صابون: صابون‌هایی که نازک شده‌اند را دور نریزید. آنها هنوز قابل استفاده هستند. همه آنها را جمع کنید و در یک کیسه قرار داده و در آب جوش یا مایکروفر ذوب کنید. در یک فنجان یا پیاله یا قالب شمع بریزید. حالا یک مجسمه صابونی دارید.

عسل سفت و کدر شده : آن را داخل یک قابلمه کوچک بریزید و حرارت دهید. به این ترتیب می توانید تا آخرین ذره ای که پولش را پرداخت کرده اید، استفاده کنید.

کیسه‌های توری: بعد از خرید سیب‌زمینی و پیاز، کیسه‌های توری آن را دور نریزید. با چند گره از این کیسه‌ها یک اسکاچ خوب برای ظرفشویی بسازید.

ادویه‌جات کهنه: با جوشاندن این ادویه‌ها خانه‌ای معطر با هوایی تازه داشته باشید.

لباس‌های کهنه: آنها را بشکافید واز پارچه ودکمه های آن ها استفاده ی مجدد کنید.

غذاهای باقیمانده: یک ظرف در فریزرتان مخصوص نگهداری باقیمانده‌ی غذاها بگذارید و اضافه‌ی هر غذایی را در آن بریزید. وقتی ظرفتان به اندازه‌ی کافی پر شد، یک سوپ خوشمزه در انتظار شماست.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. سيما كاشاني
  ۹ فروردین ۱۳۹۲

  با سلام
  ممنون از مطالب جالبتون
  من چند ساله همراه با خانواده داریم تفکیک زباله انجام میدیم متاسفانه جهت تحویل اون به پایگاه مربوطه یا شهرداری مشکل داریم اگر سازماندهی اون اول انجام بشه بهتره
 2. کیجا
  ۱۹ آذر ۱۳۹۳

  چه مطلب خوبی تازه این قسمت و پیدا کردم از این مطلب ها بازم بزارید 🙂
 3. سید مهران
  ۱۰ فروردین ۱۳۹۵

  رنگی رنگی بسیار ممنونم بابت نگارش این مطلب

  منتظر مطالبی این چنینی هستم!

  تشکر
 4. شبنم
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

  از اضافه های لباس می شه دستگیره هم درست کرد!!!
 5. MWeb
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

  اووه مای گاد…ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...