اکسیژن در جنگ با دیابت - رنگی رنگی

اکسیژن در جنگ با دیابت

اکسیژن در جنگ با دیابت

اگه یکی از میلیون‌ها آدم مبتلا به دیابت هستید، یا به خاطر وراثت مستعد ابتلای به این بیماری غیرقابل درمانید و از اینا مهم‌تر اگه یکی از عزیزترین آدمای زندگی‌تون دیابت داره، هر کاری که از دست‌تون برمیاد انجام بدید تا اونو تشویق به ورزش کنید. ورزش مناسب می‌تونه خطر ابتلا به دیابت رو از آدمای مستعد دور کنه و به بیماران کمک کنه که این بیماری رو کنترل کنن.

بهترین ورزش‌ها برای یه آدم مبتلا به دیابت ورزشای هوازیه. خوبی این ورزشا اینه که بیشترشون خرجی رو دست قهرمان ما نمی‌ذاره. مثلا پیاده‌روی یکی از بهترین و ارزون‌ترین این ورزشاست. خوبی ورزشای هوازی اینه که در کنار کنترل وزن و تناسب اندام، خیلی هم نشاط آور هستن. کسی که با اخم و تَخم وارد استخر می‌شه غیر ممکنه بدون لبخند از استخر بیرون بیاد. رقصدن، دویدن رو تردمیل و دوچرخه سواری کمک بزرگی به لوزالمعده می‌کنه تا تشرح انسولین رو تنظیم کنه. موقعی که این ورزشا رو انجام می‌دید سوخت و ساز بدن قند اضافی رو می‌سوزونه میزان قند خون رو به حد نرمال می‌رسونه.

مبتلایان به دیابت معمولا کلسترول بد زیادی تو خونشون دارن که این ورزش‌ها به سوختن این چربی‌ها هم کمک می‌کنه.

با اینکه ورزش‌های نرم و هوازی کمک روحی و جسمی زیادی برای بیماران دیابت هستن، اما حتما حتما قبل از شروع ورزش باید با پزشک مشورت کرد. ممکنه به خاطر میزان قند خون، یا فشار بالا یا هر دلیل دیگه‌ای پزشک بعضی از ورزش‌ها رو ممنوع کنه. اگه دکتر دور بعضی از ورزش‌ها خط قرمز نکشید، یادتون باشه همیشه اکسیژن دوست خوبی برای ریه‌ها و بدنیه که باید با یه اختلال دائم بجنگه.

 Gabric Sponsor

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...