اشکنه یا سوپ تخم‌مرغی - مجله آنلاین رنگی رنگی

اشکنه یا سوپ تخم‌مرغی

اشکنه یا سوپ تخم‌مرغی

قدیما که تنوع محصولات غذایی کم بود، مردم مواد اولیه محدودی داشتن که باید با همونا غذا درست می‌کردن. تخم‌مرغ یکی از خوراکی‌های اساسی بود که هنوز پر مصرف‌ترین خوراکی دنیاست و صد مدل می‌شه پخت‌ش. اشکنه هم یکی از مدلای پخت تخم‌مرغه. هم ساده و سریعه است، هم مثل نیمرو و املت مزه تکراری‌ای نداره. اسم این غذا رو خیلی از ما شنیدیم، اما ممکنه شما هم جزو کسایی باشید که تا به حال اونو نخوردید و طرز پختش رو هم نمی‌دونید.

برای پختن این غذای قدیمی یه پیاز خرد کنید و با کمی روغن، زردچوبه، فلفل سیاه و نمک سرخ کنید. بعد از اینکه پیازا سرخ شدن یه مشت شنبلیله خشک یا تازه توش بریزید و قابلمه رو با آب پرکنید. برای هر نفر یه لیواب آب و یه تخم‌مرغ در نظر بگیرید. دو سه دقیقه که از پختن سبزی شنبلیله گذشت، تخم‌مرغا رو تو همین آب طعم‌دار بشکنید و بذارید ۱۰ دقیقه با حرارت ملایم بپزه. بعد از شکستن تخم‌مرغا تو قابله دیگه غذا رو هم نزنید تا زرده و سفیده قاطی هم نشن.

چند تیکه نون تست کنید، کاسه‌ها رو بچینید … دینگ دینگ! اشکنه حاضره!

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. سميه
    ۵ خرداد ۱۳۹۲

    این اشکنه رشته پلویی هم داره که همون اول باپیاز تفت میدیم وبعدسیب زمینی خرد شده یه دونه گوجه خرد شده هم اضافه میکنیم و بعد میپزیم اخر هم که تخم مرغ اینجوری عالی میشه کسایی که نخوردن امتحان کنن البته نمیدونم مال کدوم شهره من مشهدی هستم اما اینجا خیلی ها به سبک های دیگه درست میکنن
  2. دیبا
    ۲۳ تیر ۱۳۹۵

    سمیه جان یعنی توش میشه رشته هم ریخت؟ تا به جال نشنیده بودم خیلی جالب بود.ممنونارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...