بهترین پدر دنیا و ایده ای که جهانی شد - رنگی رنگی

بهترین پدر دنیا و ایده ای که جهانی شد

بهترین پدر دنیا و ایده ای که جهانی شد

برای کسانی که یک ایده تجاری دارند اما سرمایه ای برای شروعش ندارند، KickStarter  اهمیت زیادی دارد. این وب سایت به شما و هر صاحب ایده ی دیگری اجازه می دهد تا نقشه گنج خود را مطرح کنید و مشخص کنید چقدر سرمایه برای راه اندازی اش نیاز دارید. اعضای سایت می توانند روی ایده هایی که به نظرشات جذاب است سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری از ده دلار شروع می شود. بنابراین یک پروژه می تواند یک نفر یا تعداد خیلی بیشتر سرمایه گذار داشته باشد.

اگر گشتی در این وب سایت بزنید، متوجه خواهید شد که ایده بعضی از پروژه ها در عین سادگی انقدر جذابیت داشته اند که سرمایه ای چندین برابر مقدار درخواست شده برای شروع کار ایجاد شود. این یعنی صاحب ایده می تواند با توان بیشتری، کارش را در اندازه بزرگتری شروع کند.

تقویم بهترین پدر دنیا، یکی از همین ایده هاست که ماه گذشته بر روی کیک استارتر قرار گرفت و برای عملی شدن نیاز به ۱۲۰۰ دلار داشت اما توانست ۹۲۸۱ دلار سرمایه توسط ۲۶۳ نفر سرمایه گذار جذب کند.
ایده مربوط به یک عکاس است که تصمیم دارد با مجموعه عکس هایی که از خودش و دخترش با موضوع “بهترین پدر دنیا” گرفته است، تقویم دیواری چاپ کند.

Dave Engledow نقشه گنج اش را به به صورت زیر بیان کرده بود :

وقتی دخترم “آلیس بی” در سال ۲۰۱۲ متولد شد، تصمیم گرفتم زندگی‌اش را به گونه‌ای خلاقانه مستند کنم و مجموعه‌ای از عکس‌هایش را کنار هم قرار دهم تا وقتی بزرگ شد برایش مثل یک گنج باشد. فکر می‌کردم این یک سرگرمی‌خانوادگی باشد، اما اولین بار که تصاویر “آلیس بی” را در فیس بوک پست کردم از استقبال مردم جهان از این عکس‌ها شوکه شدم.

استارت آپ موفق
اولین عکس بهترین پدر دنیا را که گرفتم قصدم این بود که همین یکی باشد. قصد داشتم تصویر مردی که تازه پدر شده را با چشمانی خیره، محروم از خواب و فراموشکار ثبت کنم و همزمان با مردانی که مثل خودم تازه پدر شده‌اند، شوخی‌ای کرده باشم. می‌دانستم که می‌خواهم پدری را به تصویر بکشم که فراموشکارانه دارد از بطری شیر بچه برای قهوه خودش استفاده می‌کند و بچه را مثل توپ فوتبال آمریکایی در دستش گرفته است. درست پیش از آماده کردن صحنه عکاسی، فکری به ذهنم رسید و به نظرم آمد نوشتن جمله ای مثل “پدر سال” یا یک جمله بهتر روی لیوان قهوه می‌تواند عکس را قوی‌تر کند. بنابراین یک لیوان خریدم که در تمام ۵۶ تصویر این پروژه دیده می‌شود.
بعد از دریافت تعداد زیاد بازخوردهای مثبت پس از انتشار اولین عکس بهترین پدر دنیا، تصمیم گرفتم (چهار ماه بعد) عکس دیگری بگیرم که یک پدر نادان ، لیوان و بچه را در شرایطی به وضوح خطرناک نمایش دهد.
روز “استقلال” هم فضای عالی‌ای برای این عکس فراهم کرد. چه چیزی می‌تواند خطرناک‌تر از این باشد که کودکی با یک کبریت روشن کنار یک مشت وسایل آتش بازی باشد؟

استارت آپ موفق

عکس چهارم جولای، عکسی است که در واقع پروژه “بهترین پدر دنیا” را شروع کرده و ادامه داد ، و قالب تعداد زیادی از عکس‌های این سری را تعیین کرد. عکس‌های زیادی با دوربین روی سه پایه گرفته می‌شد تا بتوانم آن ها را در فتوشاپ ادغام کنم و امیدوار باشم تصویری واقعی و خنده دار بیافرینم. تصویری از کارهای والدین که خطرناک، غفلت کارانه و یا خیلی ساده، غلط است.

استارت آپ موفق
شخصیتی که در این تصاویر به نمایش گذاشته‌ام ، تقلید طنز آلود از پدری است که امیدوارم هرگز نباشم. پدری پریشان، خود شیفته، غافل، نادان و گاهی از خود راضی.

استارت آپ موفق
من همیشه برای کنار آمدن با ترس‌ها و نگرانی‌هایم از طنز استفاده می‌کردم، و این عکس‌ها از بسیاری جهات اغلب تلاشی برای انجام همین کار هستند. می‌خواهم ترس‌هایی که داشتم و می‌دانم خیلی از مردان دیگر هم درباره پدر شدن دارند را به گونه‌ای طنزآمیز به تصویر بکشم.

استارت آپ موفق
همسرم “جن” همکار فوق‌العاده ای در این پروژه بود. با اینکه به ندرت در عکس نهایی ظاهر می‌شد، اما به طور مداوم در پشت صحنه حضور داشت تا مطمئن باشیم “آلیس بی” همواره در امنیت و شاد است. من ایده‌های زیادی از او گرفتم و در ویرایش عکس‌ها روی کمک او حساب زیادی باز کرده‌ام. با اینکه او الان در خارج از کشور مستقر شده، هنوز هم از طریق Google Hangout به همکاری با هم ادامه می‌دهیم.

استارت آپ موفق

بعد از اصرار زیاد از سوی طرفداران تند و تیز سری تصاویر “بهترین پدر دنیا” ، تعداد محدودی‌ تقویم برای سال ۲۰۱۲ چاپ کردم و تقریبا همه تقویم‌ها را فروختم. حالا تعداد هواداران این عکس‌ها بیشتر شده و برای سال ۲۰۱۳ ، دوست دارم بتوانم تعداد بیشتری تقویم چاپ کنم.

استارت آپ موفق

استارت آپ موفق

استارت آپ موفق

استارت آپ موفق

استارت آپ موفق

استارت آپ موفق

استارت آپ موفق

استارت آپ موفق

استارت آپ موفق

۵ اکتبر ۲۰۱۲ آخرین مهلت جمع آوری سرمایه پروژه Dave بود و بعد از آن باید تا آخر اکتبر منتظر بمانیم تا این پدر عکاس خلاق، طرح های تقویمش را در صفحه فیس بوکش نشان دهد.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. محمدحسین
  ۱ آبان ۱۳۹۱

  تشکر بابت این معرفی خوب
  واقعاً چقدر هم عکس ها جذاب و جالب بودن
 2. milad
  ۱ آبان ۱۳۹۱

  بسیار جالب بودن!
  ایده ی خوبی بود.
 3. علی
  ۳ دی ۱۳۹۱

  ایول عاشق این مرد و دختر و البته مادر دختر بجه ام
 4. همایون
  ۲۷ آذر ۱۳۹۳

  بسیار ایده جالبی بود .عکسی ک پدر داره لامپ رو تعمیر میکنه بسیار قابل تامله
 5. نازنین
  ۵ شهریور ۱۳۹۷

  چقدر جالب و جذابه*—*ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...