آشپزی خلاق-مروری بر هفته‌ای که گذشت - رنگی رنگی

آشپزی خلاق-مروری بر هفته‌ای که گذشت

آشپزی خلاق-مروری بر هفته‌ای که گذشت

غذای امروز یک غذای سیر و سرگرم کننده است. اصل این غذا رو مامانم و احتمالا خیلی از مامان‌های دیگه درست می‌کرد که بهش “مروری بر آبگوشتی که گذشت”، می‌گفتیم. همه ما آبگوشت دوست داشتیم اما معمولا گوشت کوبیده کمتر خورده می‌شد. اگر برای عصرونه گوشت کوبیده رو نمی‌خوردیم، معنی‌ش این بود که فردا برای ناهار “کوکوی مروری بر آبگوشتی که گذشت” داریم. این غذا از خود گوشت کوبیده خوشمزه‌تره. برای دادن دستور پخت‌ش از دستور پخت خود آبگوشت صرف‌نظر می‌کنم. دستور کوکو می‌شه این: گوشت کوبیده رو بردارید اگر خیلی کمه یکی و اگر زیاده دو تا تخم‌مرغ، نمک، کمی فلفل و زردچوبه و یه حبه کوچیک سیر و یک پیاز کوچیک رنده شده بهش بزنید. چون ادویه و نمک تو خود غذا هست از همه اینا کمتر از حدی که همیشه استفاده می‌کنید، بزنید. حالا اینا رو با هم ورز بدید و مثل همه کوکوهای عالم سرخ کنید.
اما برای اینکه باز نیایید اینجا کامنت بذارید که این که خلاقیت نیست و این که نشد غذا و مادربزرگ منم از این درست می‌کرد و … بذارید بگم که این صرفا یک الگوی بازیافت غذاست. تو هر یخچالی کلی غذای مونده پیدا می‌شه. مخصوصا بعد از مهمونی‌ها همیشه یخچال پر می‌شه از انواع غذاهایی که از هر کدوم چند تا قاشق مونده. اگر بتونید بر اساس طعم و شکل، این غذاهای مونده رو دسته‌بندی کنید موفق می‌شید چند نوع کوکو با اسامی مثل “مروری بر مهمانی‌ای که گذشت”، “مروری بر غذاهای هفته اخیر” و … درست کنید. مثلا فرض کنید تو یخچال‌تون کمی ماهی، شویدپلو با ماهیچه، یه ذره ژامبون و سالاد سیب‌زمینی دارید که از مهمونی شب قبل مونده. همه این‌ها رو بریزید روی هم و با میکسر یا گوشت‌کوب برقی له کنید. حالا هر ادویه‌ای که دوست دارید بزنید و بسته به حجم مایه و سفت بودن مواد یکی دو تا تخم‌مرغ اضافه کنید و سرخ کنید. این‌طوری هم غذای تازه‌ای ابداع کردید، یه غذای مونده نخوردید، هیچ غذایی رو هم دور نریختید و اینکه خاطره مهمونی شب قبل رو دوباره زنده کردید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. ehsan
  ۴ مهر ۱۳۹۱

  می خواستم بگم “” این که خلاقیت نیست و این که نشد غذا و مادربزرگ منم از این درست می‌کرد “” ولی دلم نیومد
  جلب بود..
 2. عسل
  ۲۹ خرداد ۱۳۹۳

  اتفاقا خیلی هم خوبه منم همیشه این کارو می کنم با عنوان گزارش هفتگی!دی!با برنجهای مونده ته چین درست می کنم .با خورشتهای باقیمانده و برنجها سوپ و آش ولی خدایی اش تاحالا کوکو درست نکرده بودم . امتحان می کنم..
  ممنون
 3. اقلیما
  ۲۴ فروردین ۱۳۹۴

  سلام
  میشه دستور سالاد سیب زمینی رو بگذارید
  ممنونارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...