آشپزی خلاق - مخلوط پلو - رنگی رنگی

آشپزی خلاق – مخلوط پلو

آشپزی خلاق – مخلوط پلو

غذایی که امروز یاد می‌گیرید بسته به محتویات یخچال‌تون می‌تونه رنگ و مزه متفاوتی داشته باشه. آدمای مجرد یا خانواده‌های کم جمعیت همیشه با بحران فساد مواد غذایی خصوصا فساد سبزیجات درگیرن. من با تبدیل مواد رو به فساد به یه غذای عالی مشکلم رو حل کردم. مخلوط پلو رمز رهایی از شر کپک‌ها و البته گرسنگیه.
روزی که برای اولین بار این غذا رو درست کردم سبزیجات رو به فساد خونه من اینا بودن: یه دونه فلفل دلمه، نصف قوطی نخود سبز و ذرت شیرین، یه دونه گوجه‌فرنگی و یه کلم بروکلی نصفه نیمه. یه تیکه مرغ هم تو فریز بود. تو کابینت خشکبارم هم برنج، ادویه کاری، نمک و فلفل و روغن زیتون داشتم.
مرغ رو گذاشتم بپزه، همینطور دو پیمونه برنج رو هم گذاشتم به قاعده برنج آبکش بپزه. تو این فاصله همه سبزیجات رو نگینی خرد کردم و ۳ دقیقه تو مایکروو گذاشتم تا با بخار خودش بپزه. بعد با روغن زیتون و کاری و فلفل و نمک تفت‌شون دادم. بعد از آبکش کردن برنج رو با این مواد قاطی کردم و گذاشتم نیم ساعت مثل هر مخلوط پلوی دیگه‌ای دم بکشه.
احتمالا پیاز، یه حبه سیر، کرفس، هویج، قارچ، بادمجون یا کدو سبز رو هم می‌تونید به ترکیب سبزیجات اضافه کنید که من این سبزیجات رو دم دستم نداشتم. تنها چیزی که یادم بودم و به کار بردم این بود که قسمت‌های آبدار و هسته‌دار گوجه رو جدا کنم که برنج رو شفته نکنه.
با یه تیکه مرغ یه غذای کامل و خوشمزه درست کردم. حالا حتی اگه مواد اولیه کافی و گزینه‌های بهتری هم داشته باشم، باز این غذا رو درست می‌کنم.
 این دستور آشپزی رو یکی از خواننده‌هامون فرستاده. شما هم می‌تونید دستور غذاهای من‌درآوردی‌تون رو برامون بفرستید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...