آشپزی خلاق - خوراک مرغ پردلان - رنگی رنگی

آشپزی خلاق – خوراک مرغ پردلان

آشپزی خلاق – خوراک مرغ پردلان

خوراک مرغی که بعدها به پردلان معروف شد، جز اولین غذاهایی بود که به خودم شجاعت ابداع‌ش رو دادم. این شهامت از اونجایی می‌اومد که دوستی که این غذا رو بارها براش پختم هیچ مرز و خط کشی با هیچ چیزی تو دنیا نداشت و تو خونه‌ش نه تنها من که همه جَوگیر می‌شدن که پاشون رو روی یکی از مرزهایی که دورشون بود بذارن. بعدها کلی اسم می‌شنوید که معروف و موفق شدن و از این زن تاثیرش تو زندگی‌شون یاد می‌کنن.
این خوراک فقط به یه خواهر مهربون نیاز داره که فریزر رو پر کرده باشه. بقیه‌ش فقط غریزه است و توانایی تشخیص و ترکیب طعم‌ها. این دستور تا دلتون بخواد جا داره واسه کم و زیاد کردن مواد، اما من با خاطره اون دوستم دستور ثابت اولیه غذا رو می‌دم، دیگه بقیه خلاقیت‌ها با خودتون.
یه تیکه مرغ بردارید و آب‌پز کنید. سینه مرغ گوشت بیشتری داره و برای این‌کار خوبه. مرغ که پخت با چاقو خردش کنید و چند دقیقه تو کمی فلفل و زردچوبه و کاری تفت بدید.
زمانی که مرغ مشغول پختن خودشه، شما یه پیاز بزرگ بردارید و عمودی نصف‌ش کنید. نیم‌دایره‌های نازکی با این پیاز درست کنید و سرخش کنید. پیاز قرار نیست زیاد سرخ شه. اگر اندازه و شکل پیاز رو دوست ندارید، رنده‌اش کنید ولی این مدل پیاز نیم سرخ شده و نیم دایره تو همه خوراک‌ها جواب می‌ده.
در فریزر رو باز کنید. شاید امیدی به داشتن بامیه باشه. بامیه یکی از خوشمزه‌ترین خوراکی‌های دنیاست. از تو نایلون ریزترین بامیه‌ها رو انتخاب کنید و بذارید ۲۰ دقیقه با کمی نمک بپزه. اگر لوبیا سبز هم دارید بذارید همراه با بامیه بپزه.
حالا که مرغ و بامیه پختن بریزیدش کنار پیازها تا با هم سرخ بشن. حالا یه گوجه‌فرنگی متوسط و سفت رو مثل پیازها خرد کنید و بریزید تو تابه. ببینید توی فریزش چه جور سبزی‌ای پیدا می‌شه هر چی که بود، خورشتی، پلویی، کوکویی، جعفری، شوید، گشنیز، اندازه یک مشت از هر کدوم که دوست دارید بریزید تو این ترکیبی که خیلی آروم تو تابه داره برای خودش می‌پزه.
اگر سس سویا دارید خیلی خوبه که توش بریزید. بدی سس سویا اینه که رنگ غذا رو تیره می‌کنه، اما خب گل بی‌خار خداست. مهم‌ترین سبزی این غذا اسفناج خام و نپخته است. فریزر دوستم همیشه پر بود از کیسه‌های اسفناج خرد شده. لحظه آخر اندازه سه چهار مشت اسفناج بریزید و یک بار کل غذا رو هم بزنید و شعله رو خاموش کنید. نذارید اسفناج‌ها بپزن، همینکه یه بخاری به سر و روشون بخوره کافیه. سبزی این اسفناج رنگ تیره غذا رو می‌پوشونه. یکی دو بار رشته‌های نازک فلفل دلمه شیرین و سبز و یکبار هم کلم برگ و بروکلی تو این غذا ریختم و باز خوشمزه بود. اما اینا همیشه تو فریزر نبودن و یخچال دوستم معمولا خالی بود. حالا اگر دوست دارید شما با این چیزا هم امتحان کنید.
مطمئن باشید این خوراک انقدر خوشمزه است که هر کاری هم باهاش بکنید خم به ابرو نمی‌آره. اگر فکر می‌کنید ذرت شیرین، کنسرو لوبیا، قارچ، زیتون و نخودفرنگی به این ترکیب میاد؟ آفرین شک نکنید. شما یه آشپز خلاق هستید

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. Leyli
  ۲۹ شهریور ۱۳۹۱

  سلام
  بى نظیره
  دنیاتون همیشه رنگى باشه
  • نگار یعقوبی
   ۲۹ شهریور ۱۳۹۱

   شما هم همیشه رنگی باشید 🙂
 2. سنا
  ۲۶ دی ۱۳۹۲

  باید خیلی خوشمزه باشه
  ببخشید یعنی بعد از تفت دادن باز با این مواد جدید، بپزیمش؟ یا همه رو تفت بدیم؟
 3. صبا
  ۹ آبان ۱۳۹۳

  ali hastid o por az energy ..
 4. آرزو
  ۲۸ مهر ۱۳۹۵

  سلام به همه رنگی رنگی ها
  دوست داشتم این رو باهاتون درمیون بزارم.من هیچ علاقه ای به آشپزی ندارم.عاشق این هستم که ببینم کسی آشپزی میکنه یا ترکیب کردن و خلاقیت رو دوست دارم اما هر دفعه که خواستم غذتیی درست کنم انقدر ازم انرژی گرفته که کل روز خسته بودم. نمیدونم شاید روشم اشتباهه.
  از دوستای رنگی رنگی که آشپزی رو دوست دارن خوشحال میشم از دلیل علاقه شون بگن
  ما برای زنده بودن به غذا احتیاج داریم اماآشپزی یه اثر هنریه که در عرض چند دقیقه هیچ اثری ازش نمیمونه.اون همه تلاش به چشم به هم زدنی تموم میشه.
  نمیشه ام ماهی یه بار یه شاهکار هنری خلق کرد
  چه باید کرد؟ گیاه خواری شاید بهتر باشه سریع تر و راحت تره
  ممنون میشم نظراتتون رو بدونم.
  زندگیتون پر از اتفاقات قشنگ و رنگی رنگیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...