آشپزی خلاق - خوراک دِلومین - رنگی رنگی

آشپزی خلاق – خوراک دِلومین

آشپزی خلاق – خوراک دِلومین

ما امشب مهمون یه گربه شکمو بودیم! این گربه تو خونه دوستم زندگی می‌کنه و ما گاهی براش با دل، جیگر و سنگدون مرغ غذای خوشمزه‌ای درست می‌کنیم. امروز که می‌خواستیم براش غذا درست کنیم یه تقلب کوچیک کردیم و بخشی از غذای خانم فسی رو تبدیل به غذای خودمون کردیم.

دل مرغ رو تمیز کردیم. قسمت بالای دل رو تو قابلمه غذای گربه ریختیم و بخش ماهیچه‌ای و بدون چربی دل رو برای خودمون برداشتیم. دل‌ها رو برش طولی زدیم و خرد کردیم و شستیم.

تو مدتی که من این کارا رو می‌کردم مینا هم مشغول کار بود. اون یه پیاز متوسط رو با حوصله نگینی خرد و سرخ کرد. وقتی پیازا کمی تو روغن سرخ شدن، من دل مرغ شسته شده رو ریختم تو تابه. از اینجا به بعد مینا منو از آشپزخونه بیرون کرد تا خودش بهترین ترکیب ادویه و سبزیجات رو بدست بیاره.

اون یه ساقه کامل کرفس رو با برگاش ریز کرد و تو تابه‌ای که داشت جلز و ولز می‌کرد، ریخت. از گوجه‌فرنگی هم به جای رب استفاده کرد. گوجه‌های ریز شده رو هم بهش اضافه کرد. وقتی داشت نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و کاری رو اضافه می‌کرد تماشاش می‌کردم که داره با لذت بخار بالای تابه رو بو می‌کشه.

این عکس رو وقتی گرفت که همه مواد رو بهش اضافه کرده بود و رضایت داد تا اسم این غذای ظریف رو که قیافه‌ش شبیه غذاهای چینیه “دلومین” بذارم. اولش فکر می‌کردیم با دست‌برد بزرگی که به غذای فسی زدیم می‌تونیم دو وعده دلومین بخوریم. اما این غذا انقدر خوشمزه بود که سر آخرین لقمه نزدیک بود یه جنگ بزرگ راه بندازیم.

این غذا خیلی ارزونه، سریع آماده می‌شه و کلی چیز دیگه مثل قارچ، فلفل شیرین یا فلفل سیز دلمه‌ای هم می‌تونید بهش اضافه کنید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. maryam
  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲

  سلام رنگی جون من با جیگر مرغ هم تست کردم خوشمزه شده بود
 2. سیمین قنات آبادی
  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲

  من فکر می کنم هیچ غذایی نمیتونه بد مزه باشه در صورتی که با عشق و علاقه پخته بشه. آشپزی هنری است که هیچوقت تکراری نمیشود و فقط با یک تغییر کوچک طعمی جدید خواهید داشت.
 3. مریم
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

  ذرت شیرین هم بهش اضافه کنید خوب میشه.
 4. کیجا
  ۷ تیر ۱۳۹۳

  من دل مرغ و با پیاز سرخ کردم بعد بهش رب آلوچه زدم واقعا خوشمزه شده بود عالی بود 😀ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...