آشپزی خلاق - املت ژیگولانس - رنگی رنگی

آشپزی خلاق – املت ژیگولانس

آشپزی خلاق – املت ژیگولانس

املت ژیگولانس اسم یه جور املت ساده و خوشمزه است. این بهترین غذایی بود که خونه یکی از دوستای مجردم می‎‌خوردیم. این دوستم چند ساله از کشور خارج شده و تو یه شهر کوچیکی توی ایتالیا یه رستوران زده و این غذا رو با همین اسم توی منو گذاشته.

این غذا هیچ دستور پخت عجیبی نداره و حتی موادی که توش استفاده می‌شه فرقی با املت‌هایی که تا به حال خوردید نداره. خیلی چیزا رو می‌تونید بهش اضافه یا ازش کم کنید. نکته این غذا تو خوشگل بودنشه. اگر کمی حوصله به خرج بدید و تو ترکیب رنگ و برش سبزیجات دقت کنید، از یه املت ساده یه غذای خیلی خوشگل درست می‌کنید که می‌تونه سیر و خوشحال‌تون کنه. 

ترکیب اصلی این دوستم شامل پیاز، فلفل دلمه، گوجه فرنگی، قارچ و تخم‌مرغ بود. اما من حلقه‌های بادمجون، کدوی سبز، گوشت مرغ و اسفناج رو هم استفاده کردم و خیرش رو دیدم.
هرچه قدر که خودتون دوست دارید پیاز بردارید و حلقه کنید، یه تفت کوچیک بدید تا پیازها نیم‌پز شن، اما شل و ول نشن. حالا یه فلفل دلمه سبز یا یه نصفه فلفل سبز با چند پر فلفل پاپریکا رنگی برداید و حلقه‌های نازکی باهاش درست کنید، اونم یه تفت بدید و بردارید. قارچ، هویج یا هر چیز دیگه‌ای که از قانون خوشگلی و خوشمزگی پیروی می‌کنن بردارید حلقه کنید.
از اینجا به بعد خودتون رو یه نقاش با حوصله فرض کنید که کلی رنگ دادن دست‌ش تا یه تابلو بسازه. چند تا تخم‌مرغ رو با نمک و ادویه بزنید و بریزید کف تابه تا نقش بوم نقاشی رو براتون بازی کنه، حلقه‌های رنگی رو هرطور که دوست دارید روی بوم بچینید.می‌تونید این تابلو رو با یه تخم‌مرغ هم‌نزده که وسط تابلو می‌شکنید کامل کنید. در ظرف رو بذارید و چند دقیقه بعد یه غذای خوشگل دارید. مشغول خوردن شید و به این فکر کنید که شاید همزمان با شما یه ایتالیایی داره این املت ساده رو می‌خوره.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. علی
  ۱۷ آذر ۱۳۹۱

  _ مرسی از دوست نویسنده _ خیلی خوش مزست_ سپاس _
 2. داریوش
  ۸ دی ۱۳۹۱

  نصفه شبی شیطونه میگه پاشم درست کنما
 3. مهرنوش
  ۶ مرداد ۱۳۹۴

  وای عالی بود عالیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...