آشتی با طبیعت با تفاله چای - رنگی رنگی

آشتی با طبیعت با تفاله چای

آشتی با طبیعت با تفاله چای

درباره انواع چای‌های سفید و سبز و سیاه، تو همین سایت کلی مطلب نوشتیم. چای یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های گرم تو مشرق زمینه که داره جای خودش رو تو غرب هم باز می‌کنه. این نوشیدنی طبیعی در کنار همه خواص آنتی‌اکسیدان بودن، نشاط آوری و آرامبخشی و … می‌تونه یه جورایی ما رو در فرهنگ بازیافت و تفکیک زباله کمک کنه.
درسته که برگ چای بخش عمده‌ای از خواص‌ش رو به همون آب داغی می‌ده که باهاش دم کشیده، اما تو بافت‌های خودش هنوز خواص زیادی داره که می‌تونه به طبیعت برگرده. تفاله چای بهترین کود برای گیاهان آپارتمانیه. این کود گیاهی بی‌ضرر به مرور تبدیل به خاک سالمی می‌شه که به رشد گل و گیاها کمک می‌کنه. این کود برگ‌ها رو شفاف‌تر می‌کنه و کنتراست رنگ اونا رو هم بالا می‌بره. یعنی اگه گل ابلقی مثل حُسن یوسف دارید با ریختن تفاله چای پای گلدونش به مرور متوجه می‌شید که قرمزی برگ‌ها قرمزتر و سبزی‌شون هم سبزتر می‌شه. جز این خوبی‌ دیگه تفاله چای اینه که با خاصیت ضد باکتری‌ش مثل یه آفت‌کش برای خاک گدون عمل می‌کنه و شما رو از سم‌های شیمیایی بی‌نیاز می‌کنه.
یکی از چیزایی که انگیزه تفکیک زباله رو تو آدما از بین می‌بره اینه که مردم فکر می‌کنن با زحمت زباله تر و خشک رو از هم جدا می‌کنن ولی در نهایت رفتگرا همه اینا رو با هم جمع می‌کنن. پس با کارای ساده و مفیدی مثل جمع کردن تفاله چای‌ها می‌شه کار بازیافت رو توی خونه انجام داد.
اگه جای کوچیکی مثل تراس دارید که آفتاب هم توش می‌تابه یه گلدون رو تا نصف خاک کنید و پوست میوه‌ها، تفاله چای یا تفاله هر دم‌نوشی رو که خوردید تو اون بندازید و باهاش یه خاک غنی و سالم برای گلاتون درست کنید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. الا
  ۹ تیر ۱۳۹۲

  سلام رنگی رنگی میدونم که گفته بودی نظرات حاوی تشکر سعی میشه که تاییدنشن ونظرات باید حاوی ایده های نوباشه ولی حیفم اومداز این مطلبت تشکرکنم خیلی به دردبخور بود هرچند درجایی که من زندگی میکنم تقربا هیچ گل وگلدونی که دلخواهم باشه نمیتونم پرورش بدم ولی به هرحال ازخوندن این مطالب خوش حال میشم-یه دونه ای رنگی رنگی♥
 2. شیرین
  ۱۰ تیر ۱۳۹۲

  سلام
  اتفاقا من همیشه اینکارو تو خونه انجام میدم هم تفاله چای هم با اضافی میوه و سبزیجات
  ضمنا شستشو با چای مشکی سرد برا رفع عفونت و سوزش و قرمزی چشم توصیه شده
 3. نون
  ۱۰ تیر ۱۳۹۲

  سلام و ممنون از سایت خوبتوت
  بعد از چه مدت اون خاک آمادس که پای گلدون ریخته بشه؟
 4. samira
  ۱۲ تیر ۱۳۹۲

  سلام
  یعنی تفاله چای رو که خیسه و می خوایم بریزیم دور بریزیم پای گلدونمون؟؟
 5. وحیده
  ۱۳ تیر ۱۳۹۲

  سلام من میگم قبل از اینکه چای بریزین توی گلدون اگه چای کیسه ای باشه یه ده دقیقه توی یخچال بذارین بعد بیارین بیرون بذارین روی چشماتون تا ده دقیقه باشه برای گودی چشم خوبه بعد بزارین توی گلدون.
 6. atefe
  ۱۹ شهریور ۱۳۹۲

  سلام مامانه منم این کارو میکنه خیلی خوبه-میشه ما هم عکسای کارای خلاقانمونو که درست کردیمو برای شما بفرستیم شما هم بذارید تو سایتتون آخه من خیلی آدمه خلاقیم 😀 سایتتون خیلی خوبه
 7. ماري
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۳

  واقعا محشرید روزمونو پربار میکنید .
  من هر روز سایت رنگی رنگی رو باز میکنم روزمو باهاش آغاز میکنم

  بوووووووووووووووووووووووس بوووووووس
 8. نغمه
  ۱۲ فروردین ۱۳۹۵

  اونوقت پشه و مگس ها جمع نمی شن دورش آیا؟ بعضی مگس ها تو آفتاب هم سمج اند آخه!!
  • رنگی رنگی
   ۱۴ فروردین ۱۳۹۵

   خوب کود طبیعی هم بریزین ممکنه دورش مگس جمع شه دیگه :))
 9. نسرین نادری
  ۱۳ مرداد ۱۳۹۵

  خیلی مفید بود
  ممنون
 10. حجت اله روان پرست
  ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

  تفاله چای را اول باید در آفتاب خشک کرد سپس با خاک گلدان مخلوط کرد.
  برای شستشوی چشم وبیرون آوردن اجسام ریز در چشم مقداری چای تازه دم راپارچه طوری تمیز یا صافی چای در نعلبکی ریخته (بدون اضافه کردن آب جوش)صبر میکنیم تا کمی خنک شود آنوقت صورت را به نعلبکی چای چسباندهپلک چشم را باچند بار آهسته باز و بسته کرده و مردمک را می گردانیم چشم ضد عففونی شده و اجرام و آشغال چشم در نعلبکی ریخته می شود.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...