نوروز رنگی - آجیل پلو - رنگی رنگی

نوروز رنگی – آجیل پلو

نوروز رنگی – آجیل پلو

وقتی رئیس یه عکس فرستاد و گفت درباره این غذا که اسم‌ش آجیل پلوئه دستور بنویس، فکر کردم با فتوشاپ یه چیزی درست کرده که سر به سر من بذاره. باورم نشد که غذایی به اسم آجیل‌پلو داشته باشیم. خیلی طول نکشید که دستور این غذای عجیب شب عید رو پیدا کردم. البته بعید می‌دونم با این گرونی آجیل کسی هوس کنه این غذا رو بپزه، اما دستور پختش رو بهتون می‌گم که اگه گفت برای آخرین شام سال آجیل‌پلو پخته، فکر نکید داره سر به سرتون می‌ذاره.
برای تهیه این غذا لازم نیست خیلی هنرمند و آشپز باشید. مهم اینه که دلتون بیاد این همه پول خرج مواد اولیه غذا بکنید. برنج رو جدا و به هر روشی که دوست دارید، کته یا آبکش بپزید. آجیل خام هم باید داشته باشید. همه این مغزها رو جدا جدا یه آب بگیرید و خشک کنید و بذارید کنار. همون‌طوری درسته مغز بادوم، پسته، فندق، بادوم هندی و کشمش رو جدا جدا باید تو کمی کره تفت بدید و کنار بذارید.
گوشت ماهیچه یا مرغ رو هر طور که دوست دارید بپزید. یه راه پخت خوشمزه اینه که گوشت رو با پیاز تفت بدید و با کمی آب، رب گوجه، ادویه و زعفرون بپزید و بعد از اینکه خوب پخت، کنار بذارید.
پیازداغ فراوان هم برای روی برنج و کنار آجیل لازم داریم. ۴-۵ تا پیاز رو خلال و با فلفل و زعفرون سرخ کنید.
حالا که این مواد رو جدا جدا آماده کردید موقع چیدنه یه دیس غذای عجیب و خوشمزه است. این غذا انقدر مقویه که ممکنه یه روزی یکی از دانشمندای ناسا ازش سوخت موشک درست کنه.
خوشگل‌ترین دیس برنج‌تون رو انتخاب کنید. چند کف‌گیر برنج بکشید و گوشت‌تون رو لای برنج بذارید و دوباره روش برنج بریزید. حالا آجیلای تفت داده شده و پیاز داغ‌تون رو بیارید و به قشنگ‌ترین شکلی که می‌تونید آجیلا و پیاز داغ رو روی برنج بچینید.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. سلماس
    ۱۲ فروردین ۱۳۹۲

    یک غذای مشابه این هم توی قزوین خوردم که گویا غذای محلیشون هست. اسمش قیمه لایی هست. البته از این غذا کم هزینه تر هست و به نظر من مزه اش عالی بود!
  2. Yasaman
    ۱۲ فروردین ۱۳۹۶

    اىىىىى حالم بهم خوردارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...