سلام زمستون، خلاحافظ پوست خشک - مجله آنلاین رنگی رنگی

سلام زمستون، خداحافظ پوست خشک

سلام زمستون، خداحافظ پوست خشک

هر چی هوا رو به سردی می‌ره، پوست دست ما هم خشک‌تر می‌شه. این بی‌رحمانه‌ترین قانون پاییز و زمستونه. اما با این قانون هم می‌شه مثل همه قوانین دنیا یه جوری که نه سیخ بسوزه، نه کباب کنار اومد. پنج تا کار ساده هست که می‌تونیم تو این فصل انجام بدیم و از زمستون بی‌رحم، یه فصل زیبا و دوست‌داشتنی بسازیم.

اول اینکه دست‌هاتون رو همیشه گرم نگه دارید. به دست‌کش عادت کنید و هربار که بیرون می‌رید، حتی وقت‌هایی که فکر می‌کنید هوا انقدرها سرد نیست، دست‌کش بپوشید.

اگرچه شستن دست‌ با آب سرد خیلی مهیج‌تره، اما پاییز و زمستون از آب ولرم برای شستن دست‌ها استفاده کنید. وسواس بی‌مورد رو هم کنار بذارید و شوینده‌های ملایم‌تری رو برای این فصل انتخاب کنید.

راه سوم کرِم مرطوب‌کننده است. کرم‌های مرطوب‌کننده دست چرب‌تر از کرم‌های مخصوص صورت هستن. پس کرم مخصوص دست تهیه کنید و چند بار در روز ازش استفاده کنید. بهترین گزینه کرم‌هایی هستن که توی ساخت اون‌ها از عصاره گیاهی استفاده شده که به غیر از تامین رطوبت باعث ترمیم و تقویت پوست هم می‌شه.

و در آخر اینکه از هیچ شوینده‌ قوی‌ای مثل مایع‌ظرفشویی، پودر لباس‌شویی، سفیدکننده و … بدون دستکش مخصوص با آستر کتانی استفاده نکنید.

برای دور زدن قانون طبیعت نه به پول زیادی نیاز دارید، نه به وکیل مدافع. به همین چند کار ساده عادت کنید و بذارید پوست‌تون هم از این فصل سرد و خشک لذت ببره.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. مهرداد
    ۲۱ آذر ۱۳۹۱

    گرم نگه داشتن دستها اشتباهه، این کار باعث از بین رفتن بافت نازک چربی زیر پوست دست میشه و در نتیجه پوست بد
    بهترین راه توی هوای سرد اینه که دست رو با آب سرد بشوریم، یکم سخته، ولی باعث میشه وقتی توی هوای سرد هستیم، هم دستمون مقاوم تر بشه هم اینکه دیگه پوست خشک نمیشهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...