گزیده سردبیر

معرفی کتاب – دختر پرتقالی

دختر پرتقالی اثری از یوستاین گاردر هست که علاوه بر عنوان جالب، داستان جذابی هم داره. داستان پسری به نام جورج هست که چندین سال قبل پدرش رو از دست داده و حالا در سن 15 سالگی متوجه می شه پدرش قبل از مرگ یه نامه براش نوشته. پدر جورج یه پزشک بوده که به دلیل بیماری از دنیا رفته و به گفته مادرش، یکی از دغدغه های قبل از مرگش این بوده که فرصتی برای شناخت پسرش نداره. اون نامه ای برای آینده پسرش می نویسه.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – خنده ی لهجه ندار

همونطور که از اسم کتاب مشخصه، قراره با یکی از آثار بامزه و دلنشین خانم فیروزه جزایری دوما آشنا بشیم. خنده ی لهجه ندار در مورد خانواده ای هست که از ایران به آمریکا مهاجرت میکنن و نویسنده در مورد بخش های مختلف زندگی خودش در ایران، مهاجرت و تقابل و تفاوت فرهنگ ها از دید خودش صحبت میکنه.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – یک فروشگاه آنلاین کتاب رنگی

خوندن کتاب افق های جدیدی از زندگی رو به روی ما باز میکنه و بهمون کمک میکنه تا با دید متفاوت تری به دنیا نگاه کنیم. هر آدم کتابخونی با لذت لحظاتی که برای مطالعه سپری میشه آشنا هست و خیلی از همین کتابخون های رنگی دوست دارن آدم های دیگه رو هم با این لذت آشنا کنن. رنگی یاب امروز میتونه برای همه اون هایی که به این لذت ناب مطالعه علاقه دارن و دوست دارن باعث بشن تا افراد دیگه هم به مطالب ترغیب بشن، جذاب باشه.

ادامه مطلب...


چالش یک هفته کتابخونی با رنگی رنگی

این بار چالشی رو با موضوع چالش یک هفته کتابخونی طراحی کردیم و سعی داریم تا هرروز یک قدم برای کتابخونی برداریم. در پایان میتونیم تاثیر این کارها رو در سبک زندگی و رفتارمون بررسی کنیم و برای ماندگار بودنشون تصمیم بگیریم.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – سه شنبه ها با موری

گاهی وقت ها، خوندن یک کتاب میتونه روی دید ما نسبت به زندگی تاثیر بذاره و حس خیلی بهتری بهمون بده، « سه شنبه ها با موری » یکی از همون کتاب ها هست که شاید دوست داشته باشین خیلی از جمله هاش رو دوباره بخونین و یا حتی جایی یادداشت کنین.

ادامه مطلب...


دانلود رایگان – ایده ای ساده برای رنگی سازی دنیا

رنگی بودن یعنی توجه به جزئیات کوچیک اما شاد، یعنی یک ذره بین دستت بگیری، بیفتی دنبال دلایلی که میتونن زندگی خودت یا بقیه رو شادتر کنن. برای این زندگی پر از خوشحالی هیچ محدودیتی وجود نداره، هر کسی میتونه بسته به موقعیت و شرایطی که داره، با استفاده از امکانات و خلاقیتش یک عالمه کار انجام بده تا دنیا رو به جای رنگی تری تبدیل کنه.

ادامه مطلب...


معرفی کتاب – تولستوی و مبل بنفش

در بخش معرفی کتاب امروز یک کتاب رو معرفی میکنیم که در اون همه چیز در مورد مطالعه هست. داستان از دید خانم چهل و چند ساله ای به اسم نینا روایت میشه که به تازگی خواهرش رو از دست داده.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – آژاکتاب یک کتابخانه سیار

یک آدم رنگی به اسم آقای منصور خانی حرکت جالب و فرهنگی به اسم آژاکتاب رو شروع کرده، ما این فرد و کار جالبش رو در رنگی یاب امروز معرفی می کنیم چون سعی کرده در حد خودش قدمی برای رنگی تر کردن دنیا برداره. آژا کتاب تلفیقی از کلمات آژانس و کتاب هست، راننده ای که سعی میکنه موقع جا به جایی مسافرها اون ها رو به کتاب خوندن علاقه مند کنه.

ادامه مطلب...