گزیده سردبیر

۵ جمله اثربخش برای اینکه برای شادی دنبال جمع کردن وسایل نباشیم

این که وقتی می تونیم چیزهای زیادی داشته باشیم اما به کمتر قانع باشیم شاید در ابتدا کار سختی به نظر بیاد، اما اساس شادی زندگی باید در درون ما باشه و وسایلی که حتی گاهی هزینه زیادی برای خریدشون میکنیم نباید تبدیل به منبعی برای شادتر بودن بشن. دفعه بعدی که توی ذهن خودتون خوشحال بودن رو به داشتن چیزی مرتبط کردین این جمله رو یادتون بیارین.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – روزن پادکستی در مورد حقوق زن ها

پادکستی که امروز میخوایم معرفی کنیم اسمش روزن هست. پادکستی که در مورد حقوق زن ها صحبت می کنه و سعی می کنه به همه اطلاع بده که حقوق برابر برای زن ها به معنی ضد مرد بودن و .. نیست. در کنار این ها تاریخچه کارهایی که زن ها در طول تاریخ برای به دست آوردن حقوق برابر انجام دادن رو هم توضیح میده.

ادامه مطلب...


۵ جمله اثربخش برای اینکه به فرداهای زیبا باور داشته باشیم

هیچ کدوم از ما نمیدونیم در آینده قراره چه اتفاقی بیفته، ولی می تونیم مطمئن باشیم که با امید و تلاش برای اون، می تونیم توی ساختن یک آینده زیبا نقش داشته باشیم. همه ناامیدی ها و فکرهای تیره و ناراحت رو کنار بذارین و آینده تون رو همونطور که خودتون میخواین بسازین. این جمله ها هم در همین زمینه به شما انگیزه بیشتری میدن

ادامه مطلب...


چالش یک هفته کاهش مصرف نمک با رنگی رنگی

در وجود همه ما یک سری عادت های نامناسب وجود داره که میشه بعد از مدتی، با اراده و برنامه منظم اون ها رو کنار گذاشت. یا حتی بعضی الگوهای رفتاری مفید و جالب هستن که ما هنوز جایی رو در سبک زندگی مون، برای اون ها باز نکردیم. اما میتونیم با قدم های کوچیک و به آرومی این رفتارهای مثبت رو در خودمون به وجود بیاریم. شاید یک هفته، برای حذف کامل یک رفتار نامناسب یا ایجاد یک عادت جدید کافی نباشه، اما مدت خوبی هست تا اون موضوع رو بسنجیم و ببینیم که لازم هست این تغییر رو در سبک زندگی...

ادامه مطلب...


۶ جمله اثربخش تا یادتون بندازه توی روزمرگی ها شادی رو از یاد نبرین

مسیر زندگی، همیشه صاف و یک دست نیست. مثل ترن هواییه و بالا پایین های زیادی داره. مهم ترین چیزی که باید به یاد داشته باشیم این هست که از این مسیر در هر شرایطی لذت ببریم و با فکر رسیدن به مقصد، زیبایی های راه رو از دست ندیم. هیچ کدوم نمی دونیم چقدر فرصت داریم، مهم اینه از این فرصت نهایت استفاده رو برای لذت بردن داشته باشیم. این جمله ها همین موضوع رو به شما یاد آوری می کنن.

ادامه مطلب...


۵ جمله اثربخش برای ایجاد انگیزه در دانشجوهای رنگی

روزهای دانشجویی، از زیباترین و مهم ترین بخش های زندگی ما هستن. روزهایی که خاطرات خوبی برای ما میسازن و میتونن مقدمه ای برای شروع یک فصل جدید از زندگی باشن. اگر الان در این روزها به سر میبرین و گاهی نیاز به انگیزه بیشتر دارین، این جمله ها رو بخونین شاید بتونن به ادامه راه تشویق و ترغیب تون کنن تا با انرژی بیشتر ادامه بدین.

ادامه مطلب...


چالش یک هفته خوش بینی با رنگی رنگی

چالشی که این بار به سراغش میریم، یک هفته خوش بینی با رنگی رنگی هست. سعی می کنیم تا بر اساس برنامه طراحی شده، هر روز قدمی در راستای هدف چالش، یعنی خوش بینی برداریم. در پایان، تاثیرات کارهایی که انجام دادیم رو میسنجیم و تصمیم میگیریم که دوست داریم این شیوه رو ادامه بدیم یا خیر.

ادامه مطلب...


۶ جمله اثربخش که شاید باعث بشن به دل طبیعت بزنین

طبیعت سرشار از حس های خوب و انرژی های مثبت هست که فقط چند دقیقه قرار گرفتن در چنین محیطی میتونه حالمون رو بهتر کنه. جدای از حس خوب و آرامشی که داره میتونه روی سلامت روانی و جسمی ما هم تاثیرات مثبت زیادی داشته باشه. اینجا جمله هایی رو براتون جمع آوری کردیم که شاید شما رو ترغیب کنن تا به دل طبیعت بزنین.

ادامه مطلب...