گزیده سردبیر

فکت گرافی – ۵ رفتار خوب که ویروس کرونا به ما یاد آوری کرد

در حال حاضر بیشتر مردم دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا زمان بیشتری رو در خونه میگذرونن و در دوران قرنطینه به سر میبرن. این موضوع جدا از مسئله سلامتی، مشکلات زیادی در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و .. به وجود آورده. اما جالبه بدونیم که در کنار تمام این مسائل ناراحت کننده، نکات خوبی رو به ما یادآوری کرده که شاید مدت ها از خاطرمون رفته بودن و توجه چندانی به اون ها نداشتیم. در این فکت گرافی به این نکته ها می پردازیم. 

ادامه مطلب...


رنگی یاب – پادکست کاکتوس، کتاب ها و کسب و کارها

حتما برای خیلی از ماها پیش اومده که فرصت کافی برای خوندن کتاب های مختلف نداشته باشیم، یا اینکه برای راه اندازی کسب و کار نیاز به ایده، مشورت و تجربه افراد موفق داشته باشیم اما ندونیم چطور به اون ها دسترسی پیدا کنیم. پادکست کاکتوس این کار رو برای ما راحت تر کرده.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – لعلینه و هنر مکرمه بافی

در رنگی یاب امروز به معرفی یک برند مکرمه بافی ایرانی میپردازیم که با این گره ها، محصولات زیبا، با کیفیت و خلاقانه ای تولید میکنه و به فروش میرسونه. صاحب این برند، یک دختر رنگی به اسم بهار ملک زاده هست. این هنرمند، در رشته معماری تحصیل میکنه. از سال 93 در زمینه های هنری مختلف مثل بافت، عکاسی، نقاشی، ساخت زیورآلات و .... تجربه کسب کرد و در نهایت، در سال 96 کسب و کار خودش رو با نام لعلینه آغاز کرد. بهار این کار رو با فروش پیکسل شروع کرد و حالا دست سازه های مکرمه میبافه و...

ادامه مطلب...


۵ جمله اثربخش برای اینکه قدر شادی های کوچک زندگی رو بدونین

شادی توی روزهامون جریان داره، ممکن هست بعضی از این بهونه های شادی بخش، کوچک باشن و از اون ها غافل بشیم. کافیه کمی بیشتر سعی کنیم تا اون رو ببینیم. این جمله ها کمک میکنن تا شادی های پنهان و کوچک زندگی تون رو پیدا کنین و قدرشون رو بدونین.

ادامه مطلب...


۵ جمله اثربخش که کمک میکنن با عینک رنگی بین به دنیا نگاه کنین

دنیایی که در اون زندگی میکنیم پر از جزئیات زیبا و شگفت انگیز هست که میتونن منبعی برای شادتر بودن ما باشن. اگر هنوز نمیتونین اون ها رو ببینین و از این زیبایی ها لذت ببرین، شاید بهتر باشه یه عینک رنگی بین بزنین. این جمله ها می تونن کمک کنن تا دیدتون رو به دنیا مثبت تر و قشنگ تر کنین.

ادامه مطلب...


چالش یک هفته کنار گذاشتن خریدن لوازم اضافی با رنگی رنگی

ما هم سعی میکنیم تا در این کار کنار آدم های رنگی باشیم. پس چالش هایی رو به صورت هفتگی طراحی کردیم و برای هر روز برنامه خاصی رو در نظر گرفتیم. شما آدم های رنگی میتونین با دنبال کردن این برنامه ها در یک مسیر مشخص حرکت کنین و در نهایت تاثیر این الگوی رفتاری جدید رو در زندگیتون بررسی کنین.

ادامه مطلب...


۵ جمله اثربخش برای اینکه به تصمیم هاتون پایبند باشین

تصمیم گرفتن بخش مهمی از مسیر رسیدن به اهداف هست. اما قدم بعدی که ما رو به هدفمون میرسونه این هست که در ادامه باید تلاش کنیم تا به تصمیم ها پایبند باشیم و اون ها رو به عمل برسونیم. این جمله ها که از افرادی سرشناس نقل قول شدن به شما کمک میکنن تا به تصمیم هایی که گرفتین متعهد بمونین.

ادامه مطلب...


رنگی یاب – بی پلاس پادکستی از کتاب های غیر داستانی

بی پلاس در هر قسمتش یک کتاب غیر داستانی رو معرفی می کنه و خلاصه ای ازش رو میگه. البته این پادکست در هر قسمت از خودش هم اشاره می کنه که نمی تونه جای کتاب خوندن رو بگیره بلکه فقط اون ها رو معرفی می کنه که اگر بهشون علاقه داشتین برین، کتاب رو تهیه کنین و مفصل در موردش بخونین. اما در همین معرفی ها هم اطلاعات مفیدی بهتون میده و کمک می کنه تا اطلاعات عمومی تون بالا بره.

ادامه مطلب...