گزیده سردبیر

رنگی یاب – مدرسه طبیعت

رنگی یاب امروز ما در مورد مدرسه های طبیعت ایران هست، مدرسه هایی که کلاس های اون ها در آغوش طبیعت برگزار میشه و در اون ها خبری از آموزش مستقیم نیست. ایده ی این مدرسه ها این هست که کودکان خودشون در طبیعت یاد میگرین و تسهیلگر ها به اون ها کمک میکنن و در این راه راهنمایی شون میکنن.

ادامه مطلب...


تو مسئول گلت هستی

بچه‌ها همیشه عاشق و چشم انتظار هدیه هستن می‌شه به جای عروسک یه بار هم گل هدیه داد، حداقل یکبار که دیگه می‌شه امتحان کرد و مسئولیت نگهداری از یه گل رو بهشون سپرد! گل برای سنین مختلف می‌تونه مفهوم و معانی خاصی داشته باشه، ولی برای بچه‌ها؛ یه گلدون گل، یه گلدون گله! یه موجود زنده که احتیاج به نگهداری و رسیدگی داره.

ادامه مطلب...


تربیت کوچولوهای ورزشکار

ما از بچه‌ها انتظار داریم که همیشه شاد و پرتحرک باشن، اما خب! خیلی وقتا هم حوصله شیطنت‌هاشون رو نداریم و اجازه می‌دیم ساعت‌های پای تلویزیون و کامپیوتر بشینن و کاری به کار ما نداشته باشن. اینکه کم تحرکی چه تاثیری روی بدن، روند رشد، اجتماعی شدن، خلق و خو و روحیه بچه می‌ذاره گفتن نداره. اما چطور می‌شه بچه‌ها رو تشویق به ورزش کرد؟ بچه‌ها بیشتر از بزرگترا نظم‌پذیر هستن و خیلی زود به ورزش عادت می‌کنن. مشکل اینجاست که اگه نتونید از شیوه درستی برای این تربیت استفاده کنید، خیلی زود هم از ورزش زده می‌شن و دیگه سراغش...

ادامه مطلب...


آوند – موسسه ای که دغدغه اش شادی بچه هاست

کارگاه کودک و مادری پیدا کرده ایم که کارشون شاد کردن بچه هاست . بچه های خیلی خیلی کوچیک تا 12 سال. کارشون برگزاری کلاس ها و دوره های شادی هست که در اون به بچه ها یاد بدن شاد باشن، رفتار های خوب اجتماعی رو یاد بدن، استعداد هاشون رو کشف کنن، با طبیعت دوست بشن و هوای محیط زیست رو داشته باشن، ورزش های هیجان انگیز یاد بگیرند و انجام بدن و با ادبیات خارج از محیط خشک مدرسه آشنا بشن و خلاصه اینکه هر چیزی که باعث بشه بچه ها ذوووق کنند و حالشون خوب بشه و شاد...

ادامه مطلب...


عکس های رنگی – ۱۰ ایده برای سرگرم کردن بچه ها

تا حالا شده یه کوچولو اصرار کنه که باهاش بازی کنین؟ بازی کردن با بچه ها به تنهایی مسئله سختی نیست، اون چیزی که سختش میکنه معمولا اینه که نمیدونیم باید باهاشون چه بازی هایی انجام بدیم که هم مناسب سنشون باشه و هم بهشون خوش بگذره. ما امروز 10 تا ایده برای اینکار بهتون پیشنهاد میدیم تا اگه یه موقعی قرار شد با یه کوچولو بازی کنید، چند تا ایده رنگی برای اینکار داشته باشید.

ادامه مطلب...


فکت گرافی – ۵ راه برای بالا بردن اعتمادبه نفس بچه ها

خیلی از ویژگی های خوب هستن که از شکل گرفتن اونها توی وجودمون از بچگی شروع میشه. یکی از این ویژگی ها اعتماد به نفسه. بیاین به کوچولوهای دورو برمون کمک کنیم که در آینده آدم های قوی و با اعتماد به نفسی باشن.

ادامه مطلب...


فکت گرافی – ۵ چیزی که باید به بچه ها یاد بدیم

ذهن آدمها توی بچگی خیلی آمادست برای یادگیری. توی سنین پایین اونها علاوه بر مسائلی که تو مدرسه یاد میگیرن چیزهای مهم دیگه ای روهم لازمه که بلد باشن تا بعدا آدم بزرگ های خوب و مهربونی باشن. این فکت گرافی 5 تا نکته ی مهم رو که خوبه خیلی زود به بچه ها یاد بدیم بهمون میگه.

ادامه مطلب...


اگه تو نه، پس کی؟

داری از کنار ماشین لباسشویی رد میشی، همین الان دینگ دینگ تموم شدنش بلند میشه. لباس ها آماده ی پهن شدن هستن، اما تو تنها کسی هستی که توی خونه هست. شروع می کنی به پهن کردن لباسها یا ازش میگذری تا یه نفر دیگه پیدا بشه و این کارها رو انجام بده؟ احساس مسئولیت داشتن برای خونه یعنی کارهایی که از دستت برمیاد رو بدون اینکه کسی لازم باشه بهتو بگه و یادآوری کنه انجام بدی.

ادامه مطلب...