در ستایش کار و تفریح - مجله آنلاین رنگی رنگی

مصاحبه با زیروتال، در ستایش کار و تفریح

مصاحبه با زیروتال، در ستایش کار و تفریح

کارآفرینای انگلیسی زبان یه وبلاگ محبوب دارن که “مارن کیت دونوان” اونو می‌نویسه. مارن جوان مصمم و خلاقیه که برای رسیدن به جایگاه فعلی‌ش و شهرت شرکت “زیروتال” اولین قدم‌ها رو وقتی دبیرستانی بود برداشته. او به شدت از کار آزاد دفاع می‌کنه و می‌گه: اگر در مقام یک کارآفرین سماجت نداشته باشید زمان وحشتناکی را برای رسیدن به موفقیت سپری خواهید کرد.
مارن به تازگی مصاحبه‌ای انجام داده که خوندن‌ش می‌تونه بهتون کلی ایده بده و براتون جالب باشه.

شرکت Zirutal، خدمات جالبی به کارآفرین‌های جوان می‌ده، می‌تونید رسالت شرکت‌تون رو توضیح بدید؟
برای شرکت ما آدم‌ها به دو گروه تقسیم می‌شن: اونایی که پول‌شون از زما‌شون بیشتره و اونایی که زمان‌شون از پول‌شون بیشتره. دسته اول مشتری هدف ما هستند. اونا کسانی هستن که وقتشون بیشتر از ۲۰ دلار در ساعت ارزش داره. پس هر کاری که آنها به دستیاران مجازی Zirutal می‌دن فقط صرفه‌جویی در زمان نیست، بلکه پس‌انداز هم هست. دسته دوم کاندیداهای Zirutal برای دستیار بودن هستن. بیشتر اعضای این گروه رو دانشجوها تشکیل می‌دن. این افراد تازه می‌خوان وارد بازار کار بشن و همکاری اونا با ما به مهارت‌هاشون اضافه می‌کنه. ما به این پروسه “یادگیری و کسب درآمد” می‌گیم.

کاری که شما انجام می‌دید پر از رقیبه. با اونا چیکار می‌کنید؟
مدتی طول کشید تا ما متوجه شیم که تو حوزه کسب و کار “متفاوت بودن” چقدر اهمیت داره. یکی از ویژگی‌های شرکت ما که ما رو از رقبا متمایز می‌کنه اینه که همه کارمندای ما آمریکایی هستن و تحصیلات دانشگاهی دارن و فقط به یه مشتری سرویس می‌دن. این شیوه کار مشتری رو به دستیاری که ما بهش می‌دیم نزدیک می‌کنه و دستیار به سرعت می‌تونه خودش رو با سلیقه مشتری تطبیق بده.

به عنوان یک کارآفرین جوان تا به حال شده حس کنین کم‌سن بودن‌تون یه نقطه ضعف برای شماست؟
نمی‌تونم باور کنم که کسی از زمان تولدش مثل یک نقص یاد کنه. افراد زیادی هستن که با وجود معلولیت‌های ذهنی و جسمی و محدودیت‌های اجتماعی به موفقیت‌های بزرگی رسیدن.
من از هر انسان موفقی که میبینم راهنمایی می‌خوام و به توصیه‌هاش گوش می‌کنم و چیزهای زیادی یاد می‌گیرم. هر آدم با تجربه‌ای یه معدن اطلاعات مفیده و اتفاقا آدمای با تجربه خیلی علاقه دارن به آدمای کم‌سنی که مشتاق شنیدن تجربه‌شون هستن کمک کنن.

اگه بخوای سه تا توصیه به کارآفرینای هم‌سن و سال خودت بکنی چی می‌گی؟
اول اینکه همه چیز رو جذب کنید. حرف زدن با آدمای موفق در هر زمینه شغلی، مطالعه کتاب‌ها، سایت و مجلات کلی اطلاعات به شما می‌ده که باید همه رو جذب کنید.

دومین توصیه‌ام اینه که شجاع باشید و زود شروع کنید. منظورم اینه که قبل از آمادگی کامل برای شروع کار از کارای کوچیک شروع کنید. ممکنه ۹۹ درصد راه‌هایی که امتحان می‌کنید با شکست مواجه شن ولی همون یک درصدی که درست بوده تبدیل به اولین پله برای موفقیت می‌شه.

و در آخر اینکه تغییرات رو با آغوش باز بپذیرید. توی یه کسب و کار موفق چیزی جز تغییرات دائمی، ثابت نیست.

اگه همه چیز خوب پیش رفت و کسب و کارتون راه افتاد بهترین نصیحت من برای اون روز اینه که حسابی کار کنید و حسابی تفریح کنید!

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. صدیقه انارکی
  ۱۱ دی ۱۳۹۱

  خیلی خیلی خیلی با حال بود
  دمش گرم
  فقط کاش میدونستم این ادمایی که پولشون بیشتر اتز وقتشونه تو ایرانم پیدا میشن؟
  اگر پیدا میشن تو فکر کار آفرینی هستن؟
  چطوری میشه جذبشون کرد به سمت کارآفرینی به نظر شما
  من یک سال پیش تو فکر یه سایت بودم که طرحای ناب کارآفرینی همه ی آدمای خلاق رو جمع کنه و براشون دنبال سرمایه گذار باشه
  ولی هیچ وقت اجرا نشد. به چند نفر گفتم، گفتن شدنی نیست.
  اگر شما فکر میکنید شدنیه. و کمک می کنید شدنی بشه من از همین حالا آمادگی مو برای پای کار وایسادن اعلام میکنم. فقط تقریبا هیچ بودجه ای برای شروع ندارم. فقط یه مغز دارم پررررررر اززززززز خلاقیت!
  • نگار یعقوبی
   ۱۲ دی ۱۳۹۱

   آدمهای ایران فرق خاصی ندارن با آدمهای بقیه کشور ها ! توی ایران هم خیلی آدم داریم که پولشون از وقتشون بیشتره ! ایده تون رو شروع کنین ! خسته هم نشین توش ! امیدوارم به زودی مصاحبتون رو توی رنگی رنگی ببینیم ! خیلی واقعی !
  • [email protected]
   ۱۲ دی ۱۳۹۱

   اتفاقا من هم دنبال راه انداازی همچین سایتی هستم. شاید بتونیم با هم کار کنیم
  • somaye
   ۱۷ دی ۱۳۹۱

   منم به فکر همچین سایتی بودم جالبه که کسایی رو هم میبینم ولی هنوز انگیزش پیدا نشد تا جاییکه بتونم همکاری میکنم خبرشو بهم بدید.
 2. LimoTorsh
  ۱۲ دی ۱۳۹۱

  جالب بود مرسیارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...