شاد کردن مادربزرگ - مجله آنلاین رنگی رنگی

شاد کردن مادربزرگ

شاد کردن مادربزرگ

زنی که امروز مادربزرگ ماست، روزی هم‌سن و سال ما بوده، ازدواج کرده و مادر یا پدر ما را به دنیا آورده و او را بزرگ کرده. با ازدواج فرزندش خوشحال شده و جزو اولین کسانی بوده که بعد از تولدمان ما را در آغوش گرفته و بزرگ‎ شدن ما را هزار آرزوی خوب شاهد بوده است. ما بخشی از وجود این زن هستیم و ناچاریم این واقعیت تلخ را بپذیریم که دیر یا زود او را از دست خواهیم داد.

چرا در کنار همه کارهایی که برای شاد بودن خود و اطرافیان‌مان می‌کنیم به شاد کردن این زن دوست‌داشتنی فکر نکنیم؟
مادربزرگ‌ها از ما هیچ چیز عجیب و غریب غیرممکنی نمی‌خواهند. کادوهای گران‌قیمتی که شاید دوست‌تان را حسابی شاد و شگفت‌زده کند ممکن است اشک این زن را دربیاورد و حتی غصه بخورد که چرا به خاطر او انقدر خودتان را به زحمت انداخته‌اید.

کافی است آنها را دوست داشته باشید و به آنها بگویید چقدر از اینکه در کنارشان هستید خوشحالید. این جمله برای یک مادربزرگ بیشتر از همه جواهرات عالم ارزش دارد.

خودتان را مشتاق شنیدن گذشته نشان دهید. گذشته او گذشته خود شما هم هست. شنیدن از گذشته‌ای که به شما تعلق دارد اتفاق جالبی است که تا وقتی مادربزرگ را دارید، شانس شنیدن و تصور آن را خواهید داشت.

با او عکس‌های خانوادگی را تماشا کنید. پشت هر کس داستانی وجود دارد که مادربزرگ از تعریف آن و نوه از شنیدن آن لذت می‌برند.
از مادربزرگ‌تان تعریف کنید. از خانه‌اش، گل‌هایش، لباس‌ها و سلیقه اش حرف بزنید. هر غذایی که او درست کرد بخورید، حتیاگر آن غذا را دوست نداشته باشید.

به او هدیه‌های ساده‌ای بدهید که ارزش آن در عشق و قدردانی‌ای است که انتقال می‌دهید. یک عکس دو نفره از خودتان و مادربزرگ، یا مادربزرگ در میان جمع خانواده، او را شاد خواهد کرد.

با او در تماس باشید. اگر نمی‌توانید مدام به او سر بزنید با تماس تلفنی او را خوشحال کنید و بگویید به یادش هستید.

هیچ وقت سعی نکنید او را تغییر دهید و بدون اجازه او جای چیزی را در خانه عوض نکنید.

مراقب سلامتی او باشید و در رفت‌وآمدهایش به پزشک او را همراهی کنید. او در هر شرایطی به حضور شما افتخار می‌کند. حضور شما در کنار او خصوصا بیرون از خانه قوت قلب بزرگی است.

هیچ کدام از این کارهای سخت و غیرممکن نیستند. خصوصا اگر بدانید زمان زیادی برای انجام این کارها را ندارید، از همه این‌ کارها لذت خواهید برد.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. مریم
  ۸ تیر ۱۳۹۲

  چه متن زیبایی …… میشه آدم اینو بخونه بعد به مامان بزرگش زنگ نزنه ؟
 2. AySan
  ۸ بهمن ۱۳۹۳

  خیلی خوب بود رنگی رنگی ♥ مرسی شدم ازت :*
  من هر وخ پیش مامان بزرگم میشینم دستشو میگیرم تو دستمو شروع میکنم از قشنگیاش گفتن… (: انقدر شاد میشه ^___^
 3. زهره
  ۱۰ تیر ۱۳۹۴

  ممنون رنگی رنگی کاش مامان بزرگای منم زنده بودن الان، دلم بدجور هواشونو کرد:-( بچه ها قدرشونو بدونبن اگه هنوز کنارتونن و نفس میکشن
 4. فاطمه
  ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  وای چه متن خوبی بود.من تهران زندگی میکنم ولی برا اینکه دانشگاه ساری قبول شدم اومدم شمال پیش مادربزرگم تو روستا.چن روز مریض بود براش دارو گرفتم بهم گفت چرا بخاطر من پولتو خرج کردی.دقیقا همون کارایی که شما گفتید رو دوس داره.دوس داره خاطره تعریف کنه.عاشق بچه هاشه.همش دعا میکنه براشون هر روز بالای۱۵بار واسه همه بچه ها و نوه ها دعا میکنه.
  مرسی رنگی رنگی عزیزم ک مطلبی به این خوبی منتشر کردید.خیلی خیلی دوستون دارم.
 5. سما
  ۱۷ مهر ۱۳۹۴

  من مادربزرگمو تازه از دست دادم.واقعا مادربزرگا و پدربزرگا نعمتن.و فهمیدم مادربزرگا هروقت بمیرن زوده????????
 6. زهرا
  ۱۴ مرداد ۱۳۹۵

  من دیوانه وار عاشق مادربزرگم هستم . خیلی بیشتر از اینهایی ک گفتید من براش انجام میدم . فکر اینکه یه روزی صداش نشنوم دیوونه ام میکنه. مادربزرگ و پدربزرگ قشنگ ترین و بهترین عشقهای زمینی هستن. عشقشون بی قید و شرطه . بی توقع و بدون منت
  تنها عشقی ک هرگز پوسیده نمیشه و از کمیت و کیفیتش کم ک نمیشه هیچ زیادم میشه
  ممنون رنگی رنگی
 7. روشنک
  ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

  من مادربزرگم خیلی با مامان بزرگ این متن فرق داره?
  با هدیه گرون خیلیم خوشحال میشه
  آخه جوونه ۴ سال از بابام بزرگترهارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...