بچه‌های آنلاین چالش والدین - مجله آنلاین رنگی رنگی

بچه‌های آنلاین چالش والدین

بچه‌های آنلاین چالش والدین

اینترنت وقتی وارد زندگی‌مون شد که خیلی از ما دوران کودکی‌ رو پشت سر گذاشته بودیم و خوب و بد رو تا یه حدی تشخیص می‌دادیم. ولی بچه‌هایی که تو دهه اخیر و بعد از این به دنیا میان نمی‌تونن دنیای بی‌اینترنت رو تصور کنن. هر چیزی که تو این دنیای دیجیتال وجود داره، روی زمین هم هست با این تفاوت که دسترسی به اونها توی اینترنت راحت‌تره.

با داشتن یه بچه نوجوان تو خونه، اینترنت می‌تونه تبدیل به یه چالش تربیتی بشه. چطور می‌شه بچه‌ها رو از اطلاعاتی که سلامت روان و اخلاق اونا رو به خطر می‌ندازه دور نگه داشت؟ این سئوال مشترک بیشتر والدین امروزه.

فکر کنترل سفت و سخت، محرومیت و سانسور بی‌مورد رو از خودتون دور کنید. بهترین راه آگاهیه. بچه‌ها نسبت به چیزی که ازش منع می‌شن کنجکاوی بیشتری نشون می‌دن. به سئوال‌های بچه‌ها جواب کامل و درستی بدید تا دنبال سئوالاشون سر از از سوراخ سنبه‌ای درنیارن.

خیلی خوبه که بچه‌ها تا یه سنی که قدرت تشخیص ندارن از “پی‌سی” خونه استفاده کنن. شما می‌تونید کنترل بیشتری روی یه دستگاه بزرگ داشته باشید و برای سایتی که صلاح می‌دونید فیلتر خونگی بذارید. بهتره مانیتور رو به در و تو زاویه دیدتون باشه.

به بچه‌هاتون یاد بدید که هویت و ادب خودشون رو تو اینترنت حفظ کنن. یکی از خطرات اینترنت برای بچه‌ها و حتی بزرگا اینه که تو اینترنت یه شخصیت مجازی کاملا متفاوت از شخصیت واقعی‌شون پیدا می‌کنن. بهشون یاد بدید که کار زشت و حرف زشت چه تو یه چت باشه چه به زبون بیاد، فرقی نداره و همیشه حرف زشتی باقی می‌مونه.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. رضا
    ۲۱ بهمن ۱۳۹۱

    آموزش، قدرت به همراه داره. کافیه که فقط بچه ها بدونن چه کارهایی می تونن تو اینترنت انجام بدن و پدر و مادر اولین الگوی رفتاری هستن. ما ها که بی الگو وارد نت شدیم و خیلی به در و دیوار خوردیم.ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...