8 سال در سفر وآنچه آموختم- قسمت سوم - مجله آنلاین رنگی رنگی

۸ سال در سفر وآنچه آموختم- قسمت سوم

۸ سال در سفر وآنچه آموختم- قسمت سوم

بنی لوئیس یه جهانگرد که یه روز تصمیم گرفت سفر بی‌پایانی رو شروع کنه و تا ته خط بره. از اون رو بیشتر از ۸ سال گذشته و جاده هنوز اسم بنی رو صدا می‌کنه.

سفر این جوان ۲۹ ساله رو حسابی پخته و بهش اعتماد بنفس این رو داده که ۲۹ تا درس زندگی رو با مردم زمین به اشتراک بذاره. ما هم تو چند قسمت ترجمه درس‌های بنی رو اینجا با شما شریک می‌شیم.

شهامت ندونستن

گفتن “نمی دونم” خجالت نداره. از اینکه بگید نمی‌دونم خجالت نکشین ، گاهی گفتن نمی‌دونم خیلی عاقلانه تره.

لذت مجانیه

برعکس چیزی که بیشتر مردم فکر می‌کنن، پول نمی‌تونه مشکلات رو حل کنه. اگه تو خیابون زندگی نمی‌کنین و گرسنه نیستین به پول زیادتری هم نیاز ندارید. وقتی با آدمایی معاشرت کنین که خیلی پولدار نیستن، ولی به معنای واقعی زندگی می‌کنن اینو بهتر می‌فهمین. همه اون چیزایی که باعث لذت از زندگی میشه مجانیه.

لعنت به تلویزیون

تلویزیون بزرگ‌ترین سیاه چاله زمان برای زندگی ماست. من قبل از ۲۳ سالگی کلی وقت پای تلویزیون هدر دادم و از لحظه لحظه‌اش پشیمونم. تلویزیون باعث میشه مردم “جامعه گریز” بشن. تنها تلویزیونی که تماشاش توجیه داره، تلویزیون دیگرانه. برید خونه دوستاتونو با اونا تلویزیون ببینین.

درود به اینترنت

اینترنت بهترین ابزاریه که تو عمرمون داشتیم، اما باید مصرف روزانه‌ش رو کنترل کنیم. اینترنت بر خلاف تلویزیون ابزاری تعاملیه، که به وسیله اون می‌تونین به صورت مجازی در اجتماع و جهان ارتباطات حضور داشته باشین. بدون اون این ۸ سال برای من خیلی سخت می‌شد. از این ابزار استفاده کنین ولی نذارید به زندگی اجتماعی‌تون لطمه بزنه. استفاده زیاد از اینترنت آدم رو از زندگی اجتماعی فراری می‌ده.

با مردم باشید

من عاشق وب سایت Couchsurfing.org هستم. چون باعث میشه با آدمای جدیدی در طول سفرم آشنا بشم و زبان‌هایی که بلدم یادم نره. تجربه‌ای که دنیا به آدم میده رو نمیشه از توی کتاب و تلویزیون به دست آورد. این تجربه از معاشرت ما با آدما به دست میاد. خجالت نکشید برید بیرون و با مردم باشین.

زبان یاد بگیرید

همه می‌تونن زبان یاد بگیرن. وقتی ۲۱ سالم بود فکر می‌کردم نمی‌تونم زبان یاد بگیرم ولی یه روز همه این مزخرفاتو کنار گذاشتم و شروع کردم به صحبت با زبونای جدید. شروع به یادگیری زبان رمز یاد گرفتن بیشتر اونه. هر چی می‌تونید زبان یاد بگیرد تا تو یه فضای بیگانه به کمک راهنما و مترجم تو حباب و بیرون از تجربه واقعی نمونید.

داستان را به طور کامل و صوتی از اینجا دانلود کنید

۸ سال در سفر وآنچه آموختم- قسمت اول

۸ سال در سفر وآنچه آموختم- قسمت دوم

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...