8 سال در سفر و آنچه آموختم - مجله آنلاین رنگی رنگی

۸ سال در سفر و آنچه آموختم – قسمت دوم

۸ سال در سفر و آنچه آموختم – قسمت دوم

بنی لوئیس یه جهانگرد که یه روز تصمیم گرفت سفر بی‌پایانی رو شروع کنه و تا ته خط بره. از اون رو بیشتر از ۸ سال گذشته و جاده هنوز اسم بنی رو صدا می‌کنه.

سفر این جوان ۲۹ ساله رو حسابی پخته و بهش اعتماد بنفس این رو داده که ۲۹ تا درس زندگی رو با مردم زمین به اشتراک بذاره. ما هم تو چند قسمت ترجمه درس‌های بنی رو اینجا با شما شریک می‌شیم.

دروغ سرنوشت
سرنوشت بهانه‌ایه که بعضی آدما برای انجام ندادن بعضی کارا تو زندگیشون میارن. سرنوشت وجود نداره. فرصت‎های زیادی وجود دارن که اگر مصمم باشید می‎تونین با کمترین پول و بدون توجه به اینکه کی هستین و از کجا می‌آیین به دست بیاریدشون.

احترام به عقاید
با آدم هایی با علایق و اعتقادات متفاوت با خودتون آشنا بشید و داستان‎هاشونو بشنوید. حتما فهمیدین که من به خیلی چیزا که مردم دیگه بهشون معتقدن، اعتقادی ندارم. با این حال خیلی از مردم معنی زندگیشونو از همین چیزا می‌گیرن. اگه همه مثل هم فکر می‌کردن دنیا جای خیلی خسته‌کننده‌ای می‌شد.
پس وقتی با آدمایی رو به رو می‌شم که عقایدشون خیلی با ما متفاوته سعی کنیم به جای تلاش در تغییر اعتقاداتشون با اونا کنار بیایم. اگه یه نفر سالها به یه چیزی اعتقاد داشته باشه با چند تا کلمه نمی‌شه نظرشو عوض کرد. مهمه که بپذیریم اونی که اشتباه می‌کنه ممکنه ما باشیم.

زندگی خوب
خوب زندگی کنین و کم کم می‌بینید که مردم با دیدن نتایج زندگی‌تون دورتونو می‌گیرن. نیازی نیست کسی رو قانع کنین. فقط بهشون نشون بدین کجا هستین و چه جوری به اونجا رسیدین.

قضاوت نکنین
تقریبا همه مشکل دارن و صورتشونو با سیلی سرخ می‌کنن، فکر نکنین همه چی خیلی براشون آسون بوده. این یه چیز جهانیه. همه آدما چیزی فراتر از اونچه که سطح زندگیشونه و شما میبینین هستن. تا وقتی همه چیزو راجع به آدما نمی‌دونین راجع بهشون قضاوتی نکنین.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. شکیبا
    ۴ دی ۱۳۹۲

    این ها مهمترین درس هایی است که یک انسان باید برای داشتن زندگی زیبا باید بیاموزد. مرسی از بنی و شما بابت سهیم شدنش با ما!ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...