کمپین روبان آبی : چقدر احتمال داره دیابت بگیری؟

کمپین روبان آبی : چقدر احتمال داره دیابت بگیری؟

امروز یک قدم دیگه برای شناخت و فاصله گرفتن از خطر دیابت برمی‌داریم. تست پایین رو انجام بدین. بهتون نشون می‌ده که چقدر در معرض بیماری قند خون قرار دارید. می‌تونید این تست رو درباره هر آدمی و در هر سنی که هست انجام بدید. نتیجه جوابگوی خطر بالقوه بیماری دیابته و فاصله فرد رو از این تهدید نشون می‌ده.

امتیاز مقابل هر سئوال رو به یاد داشته باشید و این اعداد رو با هم جمع کنید. حالا بریم سر سئوالا:

 • سئوال اول اینه که آیا نوزادی با وزن بیشتر از ۴ کیلو به دنیا آوردید؟ (۱ امتیاز)
 • برادر یا خواهری مبتلا به دیابت دارید؟ (۱ امتیاز)
 • پدر یا مادرتون مبتلا به دیابت هستند؟ (۱ امتیاز)
 • وزن‌تون مساوی و یا بیشتر از دو رقم آخر اندازه قدتونه؟ (۵ امتیاز)
 • سن‌تون زیر ۶۵ ساله، تحرک کمی دارید و ورزش نمی‌کنید؟ (۵ امتیاز)
 • بین ۴۵ تا ۶۴ سال سن دارید؟ (۵ امتیاز)
 • سن شما ۶۵ یا بالاتر است؟ (۹ امتیاز)

حالا اعدادی که به دست اومده رو با هم جمع کنید. اگر مجموعه امتیازها ۱۰ و یا بیشتر بود، معنی‌ش اینه که در معرض خطر هستید. همونطور که می‌بینید وزن، سن و فعالیت جسمی مهمترین عوامل ریسک هستن. سعی کنید برنامه تعذیه و فعالیت‌تون اصلاح کنید و تحت نظر پزشک قرار بگیرید.

اگه امتیازتون بین ۳ تا ۹ بود، معنی‌ش اینه که احتمال ابتلای شما به دیابت کمه و می‌تونید با تغذیه سالم و ورزش خودتونو از خطر ابتلا دور نگه دارید.

طبیعیه که ۰ تا ۲ امتیاز هم حداکثر فاصله شما از این بیماری مزمن و پر هزینه نشون بده. پس همچنان تو خط سلامت حرکت کنید و اطلاعات‌تون رو درباره این بیماری با دیگران به اشتراک بذارید.

اینجا همین تست رو به شکل اتومات براتون انجام میده :

چقدر احتمال دیابت دارید؟

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. farzane
  ۳ آذر ۱۳۹۲

  سلام متوجه نشدم اگه پاسخمون مثبت بود امتیاز منظور میشه یا اگه منفی باشه؟ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...

یک آدم رنگی رنگی فکر می کنه آدم خوشبختیه . شاده چون می دونه که شادی از نگاه ما به مسایل ناشی می شه نه الزاما از عوامل بیرونی   . در زندگی مدل خاص خودش رو داره : تقلید نمی کنه . می دونه چی می خواد توی زندگیش ولی جرات این رو هم داره که هر لحظه که لازم بود این خواسته رو تازه کنه . مسئول همه چیز زندگیشه . دنبال مقصر نمی گرده  . موجود خلاقی هست. زندگیش پر از اتفاق های ساده اما هیجان انگیزه . بین خریدن و ساختن ترجیح میده بسازه . چیزهای زیادی می دونه، حتی چیزهای غیر معمول و ظاهرا نامرتبط ! ظاهرش براش مهمه. تیپ، قیافه و بدنش رو دوست داره و مواظبشونه ولی خوبی و بدی اش رو با الگوهایی که سعی می کنن بهش معرفی کنن نمی سنجه . ورزش می کنه و سلامته . دوست های رنگی رنگی داره - موجود    اجتماعی هست اما اگر لازم شد بلده خودش به تنهایی هم شاد باشه . چیزهای مهم زندگیش همیشه مهمه براش ! ارزشهاش یادش نمی ره . بخشنده است . خوبی ها و خوشحالیاشو تقسیم می کنه با آدم ها . !بدی ها رو هم یادش میره . زیاد کمک می کنند چون اینکار شادترش می کنه . قوی هست . نمی ترسه . دلیل های خوشبختی و خوشحالیشو می دونه. مزیت هایی که داره و معجزه هاشو . پر از انرژی و مثبته   . نگران تغییر نیست. از تغییر استقبال می کنه  .