معرفی کسب و کار موفقی که ایده اش ساخت جواهرات ساعتی است - مجله آنلاین رنگی رنگی

معرفی کسب و کار موفقی که ایده اش ساخت جواهرات ساعتی است

معرفی کسب و کار موفقی که ایده اش ساخت جواهرات ساعتی است

موتور ساعت یکی از ظریف‌ترین چیزاییه که بشر درست کرده. تو هر ساعتی، چرخ‌دنده‌های طلایی و نقره‌ای ریز هنرمندانه کنار هم نشستن و به هم گیر می‌کنن تا ثانیه‌های و دقایق ما رو بسازن.

زیبایی صنعتی این موتورا انقدری هست که وقتی عمرشون به عنوان ساعت تموم شد، همچنان شگفتی برانگیز باشن. حالا یکی پیدا شده که می‌خواد عمر دوباره‌ای به موتورای قراضه بده و ازشون سردست، گیره کراوات، گردنبد و انگشتر بسازه.

پیتر لور یه انبار از این موتورای درب و داغون داره که دونه دونه‌شون رو تمیز می‌کنه و با کمی جوشکاری به یه تیکه جواهر تبدیل‌شون می‌کنه. پیتر می‌گه: من از درست کردن اقلام جدید با استفاده از قطعات قدیمی لذت می‌برم . از این که زندگی جدیدی می‌بخشم و به آنها شانس استفاده برای سال‌های بعد را می‌دهم، خوشحالم. من با استفاده از یک مجموعه ۱۰۰۰ تایی از ساعت‌های قدیمی سویس وفرانسه که دیگر نقش‌شان به عنوان یک ساعت به پایان رسیده است، قصد دارم جواهرات غیر معمول و جذابی بسازم.

تولیدکننده خلاق این جواهرات زیبا  ماه پیش دنبال سرمایه‌گذار می‌گشت تا تولیدات‌ش رو بیشتر کنه و تو سایت رسمی‌اش بفروشه. اون فقط ۲۰۰ یورو لازم داشت تا کارش رو شروع کنه اما ۲۴۵۵۱ یورو سرمایه جمع کرد و حالا باید منتظر باشیم تا نتیجه کارش رو ببینیم. ( سایت کیک استارتر)

اون می‌گه از چالش‌ها و خطراتی که ممکنه سر راه کسب و کار تازه‌اش به وجود بیاد نمی‌ترسه. احتمالا پیتر روی دعای خیر ساعتایی که از فراموشی نجات پیدا کردن و دوباره فرصت درخشیدن به دست آوردن حساب باز کرده.

خلاقیت مرز نداره. شاید شما هم تو خونه ساعت قراضه‌ای داشته باشید که هیچ‌وقت دلتون نیومده دور بندازیدش. به این کارا نگاه کنید و از این همه دنده و پیچ ظریف یه چیز قشنگ درست کنید.

whatch movement jewellry 1

whatch movement jewellry 2

whatch movement jewellry 3

whatch movement jewellry 4

whatch movement jewellry 5

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. حسام
  ۴ اسفند ۱۳۹۱

  چه جالب
  منم چند وقت پیش از لابلای خنزل‌پنزل‌هام!یه لنز VCD پیدا کردم و تبدیلش کردم به یه جا کلیدی خوشگل.
  • میم
   ۲۸ مرداد ۱۳۹۵

   لطفا عکسشو بذارین بقیه هم لذت ببرن
 2. پگاه
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

  خب اینا خیلی خوشگلن اما اگه یه روکش براش تعبیه نکرده باشه بعد از یه مدت کثیف میشن و با ظرافتی که داره تمیز کردنشون خیلی سخت میشه. تازه امکان اینکه زنگ بزنه هم خیلی زیاده. تازه خیلی راحت هم به اینور اونور گیر می کنه و امکان داره بشکنه و خراب بشه. امیدوارم فکری برای این موارد کرده باشه!
 3. roda
  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

  manam ye modat kheylii charkh dande saat migashtam vase karam ama be dalil inke saatai emrozii chakhdande pelastiik daran peyda nemsihe …… moteasefaneارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...