فکت گرافی - زردآلو دوست خوب قلب - رنگی رنگی

فکت گرافی – زردآلو دوست خوب قلب

فکت گرافی – زردآلو دوست خوب قلب

زردآلو از اون میوه‌هایی که می‌شه درباره‌اش یه کتاب نوشت . این میوه خوش‌عطر و لطیف یه عالمه بتاکاروتن داره که بهترین ماده طبیعی برای محافظت از قلبه. زردآلو سرشار از ویتامین‌های C, A, Bو آهنه که برای پوست و تقویت قدرت بینایی و تقویت سیستم عصبی مفیده.

زردآلو یه میوه نشاط آوره. خستگی رو از تن‌تون فراری می‌ده و خیلی طبیعیه که بعد از خوردن این میوه خوش‌خوراک احساس آرامش کنید.

زردآلو چه تازه باشه، چه خشک باشه و تو آب بخیسونیدش یه خون‌ساز بی‌نظیر برای کسانیه که مشکل کم‌خونی دارن.

هر وقت زردآلو می‌خورید هسته‌ش رو هم بشکنید و بخورید. سردی و نفخ‌آوری زردآلو با خوردن هسته اون از بین می‌ره تا زردآلو دیگه هیچ ضرری برای بدن‌مون نداشته باشه. اگه هسته زردآلو تلخ بود نخوریدش چون سمی و خطرناکه.

سایت پزشکان بدون رمز روی تاثیر زیاد این میوه روی قلب تاکید کرده و نوشته زردآلوهایی که رنگ‌شون بیشتر به قرمز و نارنجی تمایل داره بتاکاروتن و لیکوپن بیشتری داره و معنی این حرف اینه که این مدل زردآلوها برای قلب مفیدترن.

زردآلو پتاسیم زیادی داره که به تنظیم فشار خون کمک می‌کنه و مانع گرفتگی‌های عضلانی و عصبی‌ای مثل گرفتگی عضلات پا می‌شه.

چند وقت دیگه زردآلو وارد بازار می‌شه و تا مدت‌ها تو هر میوه‌فروشی‌ای می‌مونه. این میوه رو می‌تونید تو سایه و بدون هسته خشک کنید، باهاش مربا و مارمالاد یا لواشک درست کنید تا تمام طول سال از خواص خوبش استفاده کنید.

فکت گرافی خواص زردآلو

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

  1. m
    ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲

    سلام رنگی جون
    واقعا هر چی از زردالو بگی کم گفتی باید اینم اضافه کنم که اگر هسته زردالو تلخ بود میتونیم پودرش کنیم و از شیرش برای نرمی و تقویت صورت استفاده کنیم ممنون از شماارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...