ضد عرق طبیعی بسازید

ضد عرق طبیعی بسازید


ضدتعریق‌های شمیایی اگرچه بوی مطبوعی دارند، اما هر کدام‌شان معایبی هم دارند. از گران بودن این محصولات که بگذریم، پاک کردن لکی که این مواد روی لباس ایجاد می‌کنند، یه دردسر واقعی است. لکه مام‌های صابونی تقریبا با هیچ ترفندی از روی لباس‌های تیره پاک نمی‌شود.
شما می‌توانید با صرف زمان کمی یک ضد عرق خانگی موثر، بی‌لک و ارزان بسازید. برای اینکه کار به چند قطره آب، یک تکه پارچه تمیز و جوش‌شیرین نیاز دارید.
مقداری جوش‌شیرین را روی پارچه یا دستمالی تمیز و نم‌دار بپاشید و زیر بغل خود بمالید. این مام خانگی برای یک روز کامل و بدون تعریق کافی است. جوش‌شیرین عرق را جذب خود کرده و بوی آن را خنثی می‌کند. جوش‌شیرین به دلیل نداشتن الکل و آلومینیوم و اسانس هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کند. این ماده برعکس همکاران شیک و بازاری خود بوی عرق را خنثی می‌کند، در حالی که مام‌ها در واقع بو را می‌پوشانند.
اگر دوست داشته باشید، می‌توانید از اسانس‌های گیاهی برای معطر کردن ضدعرق خانگی‌تان استفاده کنید. برای ماندگاری بوی اسانس کمی نشاسته ذرت به پودر جوش‌شیرین اضافه کنید و یک قطره از اسانس یا روغن معطر دلخواه‌تان را روی پارچه بزنید.

منبع

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

دیدگاه‌ها

 1. نسیم
  ۶ آبان ۱۳۹۱

  استفاده از اسپری های ضد عرق عادت روزانه منه….حالا مارکی که استفاده می کردم شده دوازده هزار تومن ضمن اینکه همیشه از عوارض استفاده زیاد اون نگرانم اما خوب خوشبو بودن هم برام خیلی مهمه…میگم ها چه معجزه ای بوده جوش شیرین ما خبر نداشتیم
  • نگار یعقوبی
   ۶ آبان ۱۳۹۱

   یک سری خواص تمیزکنندگی جوش شیرین رو هم این هفته می تونی توی سایت ببینی ;)
  • علی
   ۱۱ فروردین ۱۳۹۲

   دوست عزیز، استفاده زیاد از مام و افتر شیو اصلا درست نیست. چرا که حاوی ترکیبات آلومینیوم هستند. اثرات آلومنیوم در دراز مدت خودشو نشون میده (مثلاً از دلایل ایجاد آلزایمر، رسوب آلومینیوم در مغز هست). پس بهتره که از محصولات آرایشی که دارای آلومینیوم هستند خیلی زیاد استفاده نکنید.
 2. حسین
  ۷ آبان ۱۳۹۱

  البته جوش شیرین هم عوارضی داره . من مدتها استفاده کردم دیدم پوستم قرمز میشه و یه تیکه کنده میشه. انگار گوشتم کباب شده بود.
 3. ترنم بهاری
  ۱۷ دی ۱۳۹۱

  خوشم اومد ایول
 4. goldensky
  ۱۷ فروردین ۱۳۹۲

  شنیدم پودر بچه هم میشه و بی ضرره.کسی استفاده کرده؟راضی بوده؟
 5. صبا
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۲

  دخترخاله م از زاج سفید استفاده کرده بعد حمام
  عالی بود
  اونم خیلی عرق میکردُ الان قطع شده
  دقیقأ وقتی ک تنت خیسه پودرِ زاج رو میمالی به زیر بغلت
  بعدش بیا بیرون
  نباید بشوریش
  خودش جذب میشه
  • مینو
   ۱۰ مرداد ۱۳۹۲

   کاملا موافقم تو دوران راهنمایی معلم علوم و حرفه و فن اینو به ما میگفتن
 6. آیور
  ۱۲ دی ۱۳۹۲

  خب جوش شیرین یه معایبی هم داره اینکه لباسی که میپوشی و با بدنت تماس مستقیم داره رو نابود میکنه تقرییبا !!! ..بعد یه فاکتور خوبی که توی استفاده از جوش شیرین هست اینه که برعکس مام های خریدنی که در اکثر موارد باعث سیاه شدن پوست میشن جوش شیرین پوست بدن رو سفید و شفاف میکنه .. حالا نمیدونم این فرآیند که ظاهر خوبی داره واسه پوست خوب هست یا نع وبعد از یه مدت استفاده مکرر ضرر نداشته باشه ..
 7. سحر
  ۷ دی ۱۳۹۳

  از سفید اب پنبه رو استفاده کنید از جوش شیرین خیلی بهتره
 8. مینا
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۳

  سفید آب چیه؟
  و همچنین سرخاب
  خیلی دوست دارم بدونم قدیمی هاچطوری ارایش می کردنارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...

یک آدم رنگی رنگی فکر می کنه آدم خوشبختیه . شاده چون می دونه که شادی از نگاه ما به مسایل ناشی می شه نه الزاما از عوامل بیرونی   . در زندگی مدل خاص خودش رو داره : تقلید نمی کنه . می دونه چی می خواد توی زندگیش ولی جرات این رو هم داره که هر لحظه که لازم بود این خواسته رو تازه کنه . مسئول همه چیز زندگیشه . دنبال مقصر نمی گرده  . موجود خلاقی هست. زندگیش پر از اتفاق های ساده اما هیجان انگیزه . بین خریدن و ساختن ترجیح میده بسازه . چیزهای زیادی می دونه، حتی چیزهای غیر معمول و ظاهرا نامرتبط ! ظاهرش براش مهمه. تیپ، قیافه و بدنش رو دوست داره و مواظبشونه ولی خوبی و بدی اش رو با الگوهایی که سعی می کنن بهش معرفی کنن نمی سنجه . ورزش می کنه و سلامته . دوست های رنگی رنگی داره - موجود    اجتماعی هست اما اگر لازم شد بلده خودش به تنهایی هم شاد باشه . چیزهای مهم زندگیش همیشه مهمه براش ! ارزشهاش یادش نمی ره . بخشنده است . خوبی ها و خوشحالیاشو تقسیم می کنه با آدم ها . !بدی ها رو هم یادش میره . زیاد کمک می کنند چون اینکار شادترش می کنه . قوی هست . نمی ترسه . دلیل های خوشبختی و خوشحالیشو می دونه. مزیت هایی که داره و معجزه هاشو . پر از انرژی و مثبته   . نگران تغییر نیست. از تغییر استقبال می کنه  .