کمک کنید تا کودکان بیشتری به 15 سالگی برسند. میلیون ها نفر در سراسر دنیا " روز جهانی شستن دست ها" را در سال 2012 جشن می گیرند. - رنگی رنگی

کمک کنید تا کودکان بیشتری به ۱۵ سالگی برسند. میلیون ها نفر در سراسر دنیا ” روز جهانی شستن دست ها” را در سال ۲۰۱۲ جشن می گیرند.

کمک کنید تا کودکان بیشتری به ۱۵ سالگی برسند. میلیون ها نفر در سراسر دنیا ” روز جهانی شستن دست ها” را در سال ۲۰۱۲ جشن می گیرند.

در روز ۲۴ مهر ۱۳۹۱ (۱۵ اکتبر ۲۰۱۲) صد ها میلیون نفر در سراسر دنیا “روز جهانی شستن دست ها” را، به عنوان راهکاری  موثر و مقرون به صرفه جهت جلوگیری از بیماری ها ، جشن میگیرند. این برنامه با هدف ارتقاء آگاهی و درک اهمیت شستن دست ها با صابون انجام می شود. در پنج سال گذشته “روز جهانی شستن دست ها” از یک جشن یک روزه در تعداد کمی از شهر ها به یک جنبش جهانی تبدیل شد که سرمایه گذاری و پشتیبانی سیاسی چشمگیری را به خود جلب کرد.

امسال دلایل بیشتری برای جشن گرفتن داریم. در سال ۲۰۱۱ ، که اولین سال برگزاری این جشن بود.  تعداد کودکان زیر ۵ سالی که فوت کردند  ۶۰۰٫۰۰۰ نفر کمتر از تعداد کودکان فوت شده در سال ۲۰۰۸ بود.

شستن دست ها با صابون نقش حیاتی در سلامتی و زنده ماندن کودکان دارد. شستن دست ها با صابون یکی از مقرون به صرفه ترین روش های ساده ای است که می تواند حدود ۵۰% از ابتلای کودکان زیر ۵ سال  به اسهال و حدود ۲۵% از ابتلای این کودکان به عفونت های تنفسی ، جلوگیری کند.

در سال ۲۰۱۲ ، “روز شستن دست ها ” پنجمین جشن خود را با ۱۲۱ میلیون کودک ۵ ساله سهیم می شود. سازمان حمایت گر “روز جهانی شستن دست ها ” که ، سازمان مشارکت جهانی عام و خاص شستن دست ها (PPPHW) نام دارد ، و سایر حامیان این جشن ، از همه برای شرکت در این جشن و ترویج شستن دست ها با صابون ، دعوت کرده اند.

این مراسم در سراسر دنیا برای جشن گرفتن “روز جهانی شستن دست ها” برگزار می شود و شامل موارد زیر می باشد :

  •  تلاش برای ثبت رکورد بیشترین افرادی که در یک زمان دست هایشان را می شویند در آمریکای لاتین (هدف یک میلیون نفر است).
  •  پول کثیف ، تحقیق میکروبیولوژیکی درباره ماهیت بهداشتی ارز در بریتانیا.
  •  حضور افراد مشهور منطقه و محله ها در زمینه های ورزش ، موسیقی ، سیاست ، جهت حمایت از جشن “روز جهانی شستن دست ها” در سراسر دنیا.

امسال جشن “روز جهانی شستن دست ها ” به صورت مجازی در “فیس بوک” و “توییتر” نیز برگزار می شود. برچسب مخصوص روز جهانی “شستن دست ها” #iwashmyhands است. کاربران “توییتر” می توانند این برچسب را توییت کرده و سایرین را از برگزاری این جشن و همچنین اهمیت شستن دست ها در جلوگیری از بروز بیماری آگاه کنند.

در تاریخ ۱ اکتبر ، سازمان مشارکت جهانی عام و خاص شستن دست ها (PPPHW) ، یک بازی برای رسانه های اجتماعی و به زبان های انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، عربی و هندی منتشر کرده است:

http://globalhandwashing.org/ghw

این بازی جالب و تعاملی درباره بهداشت و رعایت اصول بهداشتی به بازیکنان آموزش می دهد و بازیکنان می توانند از طریق این بازی روی فیس بوک و توییتر پیغام هایی را به اشتراک بگذارند. با انجام این بازی در “روز جهانی شستن دست ها” ، ۱۵ اکتبر ، به شناخته شدن ما در توییتر کمک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پنجمین جشن سالگرد “روز جهانی شستن دست ها ” به این وب سایت ها سر بزنید:

وب سایت رسمی روز جهانی شستن دست ها

صفحه فیس بوک روز جهانی شستن دست ها

لطفا این مطلب رو اشتراک بزارید تا بتونیم به رشد این فرهنگ در ایران کمک کنیم.

Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on Twitter

ارسال نظر

رنگی رنگی یعنی...